Najbardziej undergroundowa kapela MT powraca! Krety znów wkraczają do akcji i nie zawahają się użyć wszelkich podziemnych sposobów, by ze swoich Fanów zrobić… szympansy!

syndrom_kreta_page2

Było tak. Wyszliśmy na świat z kretowiska pod koniec 2006. Przez pierwszy rok zero koncertów, tylko robienie songów. Pierwszy występ daliśmy na WOŚPie 2007. W lutym 2008 nagraliśmy naszą Demo Krację – cztery pierwsze krecie kawałki, które pozwoliły nam w czerwcu 2008 pojawić się na MT.

Po ośmiu miesiącach wytrwałego kreciego marketingu udało nam się uzbierać upragnioną kasę na singla. Był to dwudziesty piąty zebrany MegaTotal. Podjęliśmy decyzję, że nagrywamy więcej muzyki i na Pierwszych Objawach, które ukazały się we wrześniu 2009 znalazło się 6 kawałków. Był to jubileuszowy 10 MegaTotal.

I wbrew pozorom to nie koniec historii lecz tylko jej początek. Płytka zaczęła trafiać pod strzechy, w eter i do internetu. W styczniu 2010 odbył się internetowy koncert Syndromu Kreta zorganizowany przez Radio dla Ciebie. Bez publiczności, bez braw, ale z dziesięcioma kawałkami zagranymi na żywo, przy blasku czerwonej lampki, mówiącej: jesteście na antenie!

Po uważnym przesłuchaniu i wielu naradach doszliśmy do wniosku, że koncert ten zostanie wydany na kreciej płycie koncertowej zatytułowanej “…i TY masz szansę zostać szympansem”.

syndrom_kreta_page1

Zakasaliśmy więc rękawy i zaczęliśmy prace nad masteringiem, okładką, zebraniem patronów, no i przede wszystkim znalezieniem wydawcy :). Liczymy że uda nam się ją wydać jesienią 2010.

Powoli zaczynają się do nas zgłaszać ludzie z zapytaniem, czy nie zagralibyśmy u nich koncertu. To dzięki płytce, dzięki obecności na MT, dzięki wielu przyjaciołom których dzięki MT mamy. Są tacy, którzy z krecią płytką, z własnej nieprzymuszonej woli chodzą po pubach i załatwiają nam granie. Chwała WAM za to! I tak chodzą już słuchy, że w kwietniu/maju uda nam się zagrać cztery koncerty, a każdy na co najmniej 5 tysięcy osób! Trzymajcie kciuki!

A najważniejsze jest to, że powracamy na MegaTotal zbierać na wydanie LongPlaya! Utwory z „…i TY masz szansę zostać szympansem” będziemy stopniowo wrzucać na MegaTotal, by zbierać fundusze.

Premiera nastąpi w piątek, 5 marca o godzinie 21.07 :)

No i nasz los znów złożymy w Wasze ręce. Liczymy, że staniecie się wydawcami pierwszego, oficjalnego kreciego longplaya!

Pozdrawiamy Krecio!