Skowyt – zespół, który nienawidzi polskiego rocka, prezentuje nowy clip! Dokładnie w Święto Kobiet zaprasza na premierę teledysku do utworu Pokolenie Chuj. Tym razem, zamiast goździków i tulipanów polecą ostre słowa. To druga odsłona płyty Achtung, Polen!, którą u nas można wygrać w konkursie.

- Nasz pierwszy singiel – Achtung, Polen!, dość dobrze radził sobie w mediach. W Antyradio wdrapał się na pierwsze miejsce listy przebojów. W ogóle cała płyta została dostrzeżona i ciepło przyjęta przez dziennikarzy (7 miejsce w zestawieniu rocznym Marka Wiernika, 13 w plebiscycie słuchaczy Antyradia). Postanowiliśmy pójść za ciosem i nagraliśmy clip do Pokolenia Chuj. Chcieliśmy pokazać, jaka atmosfera panuje na naszych koncertach i myślę, że nam się udało. Jest czad, energia, zadyma! – tak o nowym singlu opowiada gitarzysta Skowytu, Aretzky.

Za realizację teledysku odpowiada ekipa z Garage Made Video. Z usług tego śląskiego studia, skorzystało do tej pory wielu artystów, m.in. Smolik, Underground, O’reggano, Popiół.

- Czym jest Pokolenie Chuj? Przy okazji protestów przeciwko ACTA wyszło na jaw, że w Polsce wreszcie dokonuje się pokoleniowa zmiana. Okazało się, że pomijani dotychczas młodzi ludzie mają dość siedzenia i grzecznego słuchania “mądrzejszych” od siebie. Manifestacje w wielu miastach Polski i Europy pokazały, że teraz głos należy do młodych – kończy Aretzky.

Pokolenie Chuj, ze względu na ostry język ukaże się w dwóch wersjach: pełnej i ocenzurowanej.

Z okazji premiery clipu zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Do wygrania płyta Achtung, Polen! Co trzeba zrobić? Podać datę premiery debiutanckiego singla Skowytu Jest nas dwóch, który wydała społeczność MegaTotal.pl. Odpowiedź można znaleźć na stronach MegaZinu :) Płyty otrzyma pierwsza piątka osób, które podadzą poprawną odpowiedź (plus adres do wysyłki nagrody :). Piszcie na info@megatotal.pl