Czym jest Przeciwziemia? Słuchając tej muzyki z pewnością można dojść do wniosku, że czymś bardzo odległym od naszej planety. Odległym, ale za to bardzo przyciągającym, by nie rzec hipnotyzującym. Druga płyta wrocławskiej Przeciwziemi potwierdza, że mamy do czynienia z jednym najbardziej oryginalnych zespołów rockowych w Polsce. Ich muzyka to unikalne połączenie rocka progresywnego z psychodelią i elementami folkowymi, nierzadko inspirowanymi orientem.

Bardzo dojrzałe i rozbudowane, lecz zarazem przebojowe kompozycje zwracają uwagę na dojrzałość zespołu, zwłaszcza w sferze aranżacji i budowania napięcia utworów.

Wyróżnia się na pewno dynamiczny utwór tytułowy – pulsujący groove, będący popisem wykonawczej ekspresji zespołu i ognistej wokalistyki Bartosza Sobieraja, z pewnością jednego z najlepszych rockowych głosów w kraju. Bartosz, już więcej gardła włożyć naprawdę nie można!

Korytarze i Szczury to dwa pieczołowicie utkane utwory, w których po każdym przesłuchaniu można odnaleźć coś nowego. Pierwszy ujmuje liryzmem i delikatnością, drugi zaś przykuwaj uwagę orientalnym motywem doskonale kontrastującym z mocną linią wokalną.

Zamykająca właściwą część EP-ki eklektyczna art rockowa ballada Covered by The Sun swym epickim rozmachem mogłaby wieńczyć niejeden pełnowymiarowy album. Będące bonusami utwory Corridors i Holy Bomb to nic innego jak anglojęzyczne wersje utworów Korytarze oraz Szczury.

Kup tę płytę w wersji plastikowej

Kup tę płytę w wersji cyfrowej

Utwory na płycie:

01. Tattooed Head Woman
02. Korytarze
03. Szczury
04. Covered By The Sun
Bonusy:
05. Corridors
06. Holy Bomb

Płytę nagrał zespół w składzie:

Bartosz Sobieraj – wokal, gitara akustyczna, saz
Tomasz Jaśkiewicz – gitara basowa
Konrad Kościelski – perkusja
Przemysław Banaszek – klawisze
Krzysztof Labisz – saksofon sopranowy i tenorowy
Gościnnie – Barbara Ratajczak – wokal

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl:

krzysztalek
accountj
wspione
soul
adriana…
barth1234
musiq
nfp_poland
dzikowskip
le_banana
oraz 129 innych fanów.