Nie jest tajemnicą, że podczas koncertów Queen część operową Bohemian Rhapsody zawsze odtwarzano z taśmy. Tymczasem nadarza się niepowtarzalna szansa, aby usłyszeć ten klasyczny utwór w 100% na żywo! Muzyka legendarnej brytyjskiej grupy zabrzmi w kilku miastach Polski, w dwóch odmiennych odsłonach – symfonicznej i rockowej. Mamy konkursowe zaproszenia do Zielonej Góry (24.11) i Lublina (8.12).


Muzyka Queen Symfonicznie to wyjątkowy w skali światowej projekt utworzony w 2011 roku przez filharmoników z zespołu Alla Vienna oraz studentów i absolwentów wyższych szkół muzycznych z chóru Vivid Singers. Muzycy zapraszani są regularnie do największych sal koncertowych polskich miast aby oddać hołd legendzie rocka.


Tym razem wspólnie z MQS wystąpią jeszcze dwaj wyjątkowi artyści. Pierwszym z nich jest Igor Gwadera, nastoletni wirtuoz gitary elektrycznej i twórca metalowego zespołu Anti Tank Nun, dla którego twórczość Queen jest wyznacznikiem najwyższego poziomu artystycznego: “Queen… To jeden z tych zespołów, które najwięcej znaczą w światowej muzyce.  Wielokrotnie coverowałem ich utwory. Ciężko mi wybrać ulubioną płytę, ponieważ mają wiele doskonałych utworów na różnych płytach. Gdybym miał jednak wymienić ulubione, byłyby to „A Day At The Races” oraz „News Of The World”. Brian May to gitarzysta, do którego mam ogromny szacunek i oczywiście… Chciałbym zagrać z nim na jednej scenie!


W rolę Freddiego Mercurego wcieli się świetnie śpiewający i popularny aktor łódzkiego Teatru Jaracza Mariusz Ostrowski, dla którego postać wokalisty Queen, jak sam przyznaje, jest inspiracją: “Oczywiście; jak najbardziej! Ikona, artysta, kompozytor, szaleniec, historia show businessu! Myśl o tym, że NAPRAWDĘ masz go naśladować może być deprymująca, ale staram się podejść do tego wyzwania jak do cytatu lub roli w pigułce: energia, show, ruch, wokal. Przed występem biegam, skaczę, powtarzam jego słynne ruchy; rozgrzewam się po to, by na te kilka numerów wejść już dobrze przygotowany“.


Koncerty dzielą się na dwie odsłony. W pierwszej, klasycznej, części koncertu zabrzmią utwory zróżnicowane stylistycznie, o charakterze przekrojowym dla dyskografii Queen. Są to premierowe opracowania, stworzone specjalnie na tę okazję przez Jana Niedźwieckiego, lidera zespołu Alla Vienna, klasycznie nagłośnione i wykonywane w nastrojowym oświetleniu. Druga część koncertu to rockowy i dynamiczny show z udziałem Igora Gwadery oraz Mariusza Ostrowskiego wykonującego We Will Rock You oraz We Are The Champions. Wisienką na torcie jest zaś wykonanie Bohemian Rhapsody ze wszystkimi partiami na żywo!

KONKURS!
Mamy do wygrania 4. pojedyncze zaproszenia na koncert Queen Symfonicznie w Zielonej Górze i 2. zaproszenia do Lublina. Aby je wygrać podaj swój ulubiony utwór grupy Queen i jak najciekawiej uzasadnij wybór. Zgłoszenie wyślij pod adres konkursy@megatotal.pl najpóźniej do 18 listopada 2013, podając też wybrane miasto. Standardowo zapraszamy do konkursu wyłącznie osoby posiadające konto na MegaTotal.pl i lubiące nasz fanpage na Facebooku.
Szczegóły koncertów:

Szczecin.
Opera na Zamku, (ul. Energetyków 40), 10.11.2013 r. (niedziela), godz. 18:00
Gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!
Poznań
Aula UAM, (ul. Wieniawskiego 1), 23.11.2013 r. (sobota), godz. 19:30
Gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Ostatnie bilety w sprzedaży!
Zielona Góra
Aula UZ, (ul. Podgórna 50), 24.11.213 r. (niedziela), godz. 18:00
Gościnnie wystąpi Igor Gwadera – lider i gitarzysta ATN. Koncert odbywa się w 22 rocznicę śmierci Freddie Mercury’ego.
Lublin
Aula Collegium Maius UM, (ul. Jaczewskiego 4), 8.12.2013 r. (niedziela), godz. 18:00

Organizator koncertów
: Agencja Artystyczna Monolit.
Bilety: abilet.pl, bilet24.pl, bilety.fm, www.ticketpro.pl
Stacjonarnie: Empik, Media Markt, Saturn.