Rabastabarbar – zespół, który jako trzeci wydał płytę dzięki społeczności MegaTotal, wreszcie doczekał się długogrającego debiutu. Pełną słońca i pozytywnych dźwięków płytę wydała wytwórnia Hirka Wrony Pink Crow. Patronat nad premierą objął MegaTotal :)

Rabastabarbar z ogromnym wdziękiem łączy pop-rockową estetykę z jamajskimi wibracjami. Melodyjne i dynamiczne utwory, często balansujące pomiędzy leniwym reggae a skocznym ska, zespół zabarwia elementami funku i jazzu. W efekcie na debiutanckiej płycie otrzymujemy mocny zestaw dwunastu piosenek, z których każda jest potencjalnym hitem.

Płytę otwiera przebojowa, skoczna piosenka O dziewczynie. Zaraz potem zaś zespół serwuje Biegnij – ideologiczny manifest i kwintesencję swojego stylu. Reggae’owe bujanie na początek, które chwilę później, po mocnym rockowym akcencie przechodzi w galopadę ska – biegnij, niech za tobą goni cały świat, kochaj tak, jak by to był ostatni raz.

Teksty w twórczości Rabastabarbaru stanowią niezwykle istotny element. W poetycki sposób lżej lub poważniej traktują o sprawach istotnych, a charakterystyczny sposób ich śpiewania przez Krzysztofa Madeja nadaje utworom posmaku teatralności.

Na płycie nie mogło zabraknąć znakomitego Spaceru niesamotnego, który ukazał się na megatotalowym singlu, oraz Fioletowego słońca – największego hitu zespołu. Tak naprawdę jednak godne uwagi są wszystkie utwory – zespół wypracował własny, rozpoznawalny styl i z konsekwencją tworzy chwytliwe, melodyjne piosenki opatrzone dojrzałymi, poetyckimi tekstami. Świetny, debiut wrocławskiej kapeli.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Krzysztof Madej – wokal
Andrzej Pluta-Łobacz – gitara
Marek Grzych – bas
Bartek Kozera – gitara
Tomek Potoczny – perkusja
Marcin Stankowski – trąbka

Utwory na płycie:

01. O dziewczynie
02. Biegnij
03. Ostatni dzień
04. Gdybym chociaż raz
05. Poezja
06. Fioletowe słońce
07. Pogoda podwodna
08. W innym sadzie
09. Kobieto
10. Spacer niesamotny
11. Cicho
12. Nikt nie liczy już gwiazd

Płytę można nabyć na megatotalnym bazarze, oraz na serwisach: stereo.pl, iplay.pl, empik.com i merlin.pl

Rabastabarbar nadal można wesprzeć w zbieraniu funduszy na wydanie kolejnej płyty!