Muzyka Revlovers wpisuje się w szeroko pojętą przestrzeń współczesnego synth-popu i cokolwiek ta głęboka stylistyczna szuflada może zawierać, to należy zauważyć, że słowo “pop” odnosi się tu wyłącznie do melodyjności, a nie serwowania łatwego w odbiorze towaru niskich lotów. Kompozycje z Revision Thing wskazują bowiem na duży talent i umiejętności aranżacyjne muzyków, co w połączeniu z jakością pracy wykonanej przez producenta pozwala na uzyskanie ambitnych przebojów dla słuchaczy o wyrafinowanych gustach.

Mimo jednak współczesnej produkcji nie sposób nie dostrzec w Revision Thing wspominanych ze łzą sentymentu dżwięków pokolenia czterdziestolatków. To zresztą chcieli pewnie osiągnąć realizując materiał z wykorzystaniem sporej ilości klasycznych już analogowych instrumentów klawiszowych (m.in. piano Rhodes, czy syntezator Mooga). Być może i z tego względu Revloversi, to chyba najbardziej pogodnie brzmiący zespół jaki znamy, który nierzadko odwołuje się do kojarzonych raczej z chłodnymi emocjami produkcji lat 80′ i 90′. Z pewnością niemała w tym zasługa ciepłego głosu Basi Szafarz, dla którego dominujące i oszczędne motywy klawiszowe, przestrzenne pasaże gitar i nowofalowo pulsująca sekcja rytmiczna stanowią wymarzone tło. Ten głos jeszcze bardziej wpływa na pozytywny przekaz Revlovers w nastrojowym Shooting Star.

Budząca miłe skojarzenia z długimi letnimi nocami spędzonymi na plaży Copacabana, Letter oraz Sometimes wydają się być najlepszymi propozycjami do radia i list przebojów. Ale i Choice, !, czy Uncovered wpadną w ucho, zachowując przy zupełnie świeżym brzmieniu, jakiś nieodparty urok muzyki powstałej na fali wczesnego zachwytu brzmieniem syntezatorów, niedługo po upadku punkowej rewolucji. Wyrafinowana przebojowość, ale i walor sentymentalny kompozycji w połączeniu z nowoczesną produkcją Kamila Łazikowskiego powodują, że Revision Thing to materiał zdolny przyciągnąć uwagę kilku generacji słuchaczy o dość zróżnicowanych upodobaniach. Fakt, że to debiut zespołu tym bardziej każe czekać z dużymi oczekiwaniami na kolejne efekty ich pracy.

Album Revison Thing zespołu Revlovers został wydany w szerszym nakładzie na płycie dzięki wsparciu użytkowników serwisu MegaTotal.pl. Krążek, wydany przez własny label zespołu Gish zapakowany jest w niezwykle oryginalne i atrakcyjne graficznie opakowanie, zaprojektowane przez znanego grafika – plakacistę Krzysztofa Iwańskiego.

Utwory na płycie:
01. Wings
02. !
03. Sometimes
04. Shooting Star
05. Choice
06. Copacabana
07. Hey, Hey
08. Feel Y.A.
09. Uncovered
10. Letter
11. Can’t Stop
Płytę nagrał zespół w składzie:
Basia Szafarz
Sebastian Stasiak
Darek Grabowski
Michał Szafarz
Realizacja nagrań: Kamil Łazikowski, Soyuz Studio
Wydanie płyty umożliwili Fani z serwisu MegaTotal.pl:
mdwh
wspione
robert
stiven
blendzik
lok11
marcyslaw
asp62
Michał Jarosz
mrsparryhotter
oraz 48 innych fanów.