Emocje przeobrażone w dźwięki. Elektryczna podróż balansująca między ambientem a czymś jeszcze, czymś dalej… Oto dwudziesta siódma premiera MegaTotal.pl – Riker NOTHING FROM NOWHERE.

megasp0037_riker_page

Twórczość Rikera to realizacja jego spojrzenia na muzykę, która jest, jak mówi, “metaforą uczuć i emocji”. Szuka w niej spokoju, relaksu i wyciszenia. Muzyka nieustannie towarzyszy mu od wczesnego dzieciństwa – od chwili, kiedy dostał pierwszy, mały syntezator Casio. Jest autorem ponad trzystu kompozycji, jednak za najważniejsze uważa utwory, które znalazły się na płycie NOTHING FROM NOWHERE.

Dziesięć przystanków muzycznej podróży z Rikerem to ponad czterdzieści minut kontemplacji, transującego relaksu, ale i rytmów, przy których przyjemnie jest dać się się poruszać całemu ciału. NOTHING FROM NOWHERE to dawka elektronicznych impresji nawiązujących do klasyków gatunku: Tangerine Dream i Klausa Schulze. Abstrakcyjna wędrówka przez pejzaże, które Riker ogólnie kreśli emocjonalnym klimatem, a słuchacz wypełnia siłą własnej wyobraźni.

Strona Artysty
Wywiad z Rikerem w Megazinie

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl
soul
kain
basiab
adrianapt
grimsby
muchaphu
małgosiak
steve
piotrjanczura
kakashianbu
oraz 165 innych.

Autorem i wykonawcą wszystkich utworów jest Riker.

Utwory na płycie:
1. Transparent Echoes
2. Twilight Sun
3. Black Sand
4. Two Minutes and Six Seconds
5. Global Tension
6. Dreams Within
7. Ercan
8. Eight
9. Red Oblivion
10. Isle of Solitude

Riker – Nothing From Nowhere. Kup tę płytę w MegaTunes!