Osowiec Twierdza w sercu Biebrzańskiego Parku Narodowego to nowa lokalizacja festiwalu muzyki niezależnej i undergroundowej „Rock na Bagnie” po przeprowadzce ze Strękowej Góry. Jego trzecia edycja, po rocznej przerwie, odbędzie się w dniach 5-6 lipca.  Swój udział potwierdziło już sporo kapel.

Wśród nich znaleźli się tacy wykonawcy, jak: TZN Xenna, Armia, Deuter, Moskwa, WC, Redakcja, SKTC, Street Chaos, Warsaw Dolls, No Profits, Cymen X, Against All Odds, Whitman, Larwy Polarne, 4 Kopniętych i Fred, ADHD Syndrom, Przeciw, Banda Whysego, Złośliwy Anemik, Plebania, Shamboo czy Rumor.

- Walczymy o trzeci dzień. Trwają już wstępne rozmowy z takimi zespołami jak 1984 czy Milion Bułgarów, ale to wszystko zależy od tego czy znajdziemy sponsorów. Mam nadzieję, że się uda – mówi Jacek Żędzian, organizator festiwalu.

Rock na Bagnie odbywa się od 2010 roku. Bardzo szybko urósł na jedną z ważniejszych imprez w kraju, na której można posłuchać najważniejszych kapel grających anarchopunka, hardcore’a, punk, ska, new wave, grunge i najróżniejsze odmiany metalu. Na bagiennej scenie wystąpili między innymi WC, Karcer, Mech, Tempelhof, Moskwa, TZN Xenna, Rejestracja i wiele innych. Gościły tam również kapele z Litwy i Białorusi. Festiwalowym koncertom towarzyszą pokazy filmów, spotkania z muzykami i inne wydarzenia.

Względy polityczne sprawiły, że w ubiegłym roku Rock na Bagnie nie odbył się. Po przymusowej wyprowadzce z dotychczasowej lokalizacji, w tym roku festiwal zawita do Osowca Twierdzy w Biebrzańskim Parku Narodowym.

Więcej informacji:

Strona Festiwalu
Wydarzenie na Facebooku