Szybko, mocno, równo, do przodu. Recepta na dobry thrash jest prosta i niezmienna od wieków. Autorzy pierwszego metalowego krążka w katalogu MegaTotal.pl zrealizowali ją znakomicie. Shadowmore wychodzą z cienia.

shadowmore_premiera_page

Początki zespołu sięgają listopada 2005, kiedy to trzech czternasto i piętnastolatków postanowiło założyć kapelę. Po wielu zawirowaniach personalnych, kilkudziesięciu miesiącach prób, okazjonalnych występach i zmianie nazwy, w sierpniu 2008 zespół Shadowmore pojawił się na portalu MegaTotal.pl. Tylko nieco ponad 4 miesiące wystarczyły, by kapela zebrała fundusze na wydanie debiutanckiego singla.
Pierwsze, co rzuca się w uszy po włączeniu Out of Sight to moc. Machina rusza z miejsca natychmiast po naciśnięciu PLAY i bez chwili wahania zmiata to, co napotka po drodze. Wszystko jest jak należy. Miażdżąca sekcja, wibrujące gitary i rasowy, rockowy głos (mimo młodego wieku – wielki szacun :) wciskają w podłoże i nie pozwalają nabrać oddechu. W dźwiękach Shadowmore słychać fascynację najlepszymi: Anthraxem, Slayerem czy Megadeth, ale czuje się przede wszystkim miłość, pasję i radość grania. To dobrze, bo tego rodzaju muza nie znosi fałszu. 22 minuty thrashu w wykonaniu Shadowmore to z pewnością godna polecenia dawka energii.
SŁUCHAĆ GŁOŚNO.

Shadowmore – Out of Sight. Kup tę płytę w MegaTunes!