Tradycyjnie w ostatni weekend października na Łódź skierują się oczy i uszy wszystkich, dla których brzmienie w muzyce odgrywa niezwykle istotną rolę. Okazja będzie nie byle jaka – piąta edycja festiwalu Soundedit, a hasło I am the Sound po raz kolejny zmaterializuje się w klubie Wytwórnia. Festiwalowi patronuje MegaTotal.pl :)

Przez cztery lata na Soundedit gościła absolutna czołówka producentów muzycznych i artystów: Daniel Lanois, Gareth Jones, Adrian Sherwood, Boris Wilsdorf, Alan Wilder, Gordon Raphael, Peter Hook, Neil Hannon, Tackhead, Mad Professor, Daniel Miller, Andy Jackson, Haydn Bendall, Youth, Flood… Zatem i tegoroczna edycja Festiwalu będzie obfitować w niezwykłe wydarzenia.

Czekają nas więc warsztaty, wykłady, koncerty, szalone afterparty i punkt kulminacyjny – gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem.

W tym roku, w Łodzi mieście otwartym i tolerancyjnym, hasło „I Am The Sound!” nabierze nowych tęczowych, multikulturalnych barw. Z jednej strony pojawi się bezkompromisowy w poglądach i postawie John Lydon z Public Image Ltd a z drugiej subtelny i wrażliwy Marc Almond. Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce.

Z kolei Bill Laswell wystąpi z solowym koncertem, będącym ilustracją muzyczną do filmu Godfreya Reggio „Koyaanisqatsi”. Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone – na tym stwierdzeniu opiera się cała dotychczasowa kariera Laswella. Pozostając w duchu tego sformułowania, artysta zaprezentuje nową interpretację muzyczną kultowego filmu, do którego oryginalną ścieżkę dźwiękową skomponował Phillip Glass.

Atmosferę podgrzeje pierwszy w Polsce występ legendarnego brytyjskiego zespołu – Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą – Steve’m Hewittem.

Program Festiwalu:

Piątek 25 października

10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program wkrótce)
20:00 – Six By Seven
21:30 – Public Image Ltd.
23:00 – afterparty

Sobota 26 października

10:00 – 19:00 – warsztaty (szczegółowy program warsztatów podamy wkrótce)
19:00 – Bill Laswell Koyaanisqatsi
20:30 – Gala wręczenia nagród Człowieka ze Złotym Uchem, którą poprowadzi Piotr Metz
21:00 – Marc Almond
23:00 – afterparty

Bilety na Festiwal Soundedit są już dostępne w sieci Ticket Pro
Karnet na wszystkie wydarzenia festiwalowe w tym na warsztaty – 140 PLN
Bilety na pojedyncze dni – 80 PLN

UWAGA! KONKURS!

Pytanie brzmi tak: Co łączy zespół Public Image Limited z Billem Laswellem?

Autorzy pierwszych pięciu poprawnych odpowiedzi otrzymają wejściówki na Soundedit. Piszcie na konkurs@megatotal.pl