To będzie dobry wieczór polskiej muzyki niezależnej. Po zakończeniu szkoleń pierwszego dnia festiwalu, wieczorem 22.10 w łódzkiej Wytwórni zagrają zespoły związane z MegaTotal.pl i Requiem Records: Little White Lies, K-essence oraz Das Moon. Przed nimi gość specjalny – The Pau. Wygraj festiwalowe karnety!

Plakat Soundedit 2015

Dołącz do wydarzenia na Facebooku
Bilety na Festiwal
Pełen program festiwalu
Aby wziąć udział w festiwalowym konkursie i wygrać karnety – przejdź na sam dół artykułu!

Szczególnie cieszy to, że dzięki pomyślnie kontynuowanej współpracy z organizatorami tego znakomitego festiwalu na scenie zaprezentują się dwa zespoły zawdzięczające sporo społeczności MegaTotal.pl – Little White Lies oraz K-essence. Obydwie grupy wydały dzięki niej swoje albumy, a zespół K-essence niedawno pozyskał środki na produkcję teledysku. Uwaga! Soundedit patronuje temu projektowiw zamian za jego wsparcie można otrzymać dwuosobowe karnety na cały festiwal! Wystarczy przekazać kwotę równowartą ich cenie! Zapraszamy – tutaj rezerwując prawo udziału w doskonałym wydarzeniu muzycznym możesz jednocześnie pomóc niezależnym twórcom:

Projekt Little White Lies

Projekt K-essence

W czwartkowy wieczór zobaczymy ponadto związaną z zaprzyjaźnioną wytwórnią Requiem Records charyzmatyczną grupę Das Moon, a także, jako gościa specjalnego tego dnia festiwalu – obiecującą The Pau. Cena biletów na czwartkowe koncerty to jedynie 20 zł lub oczywiście wejście z festiwalowym karnetem. Więcej o artystach pierwszego dnia Soundedit 2015:

THE PAU

Solowy projekt Pauliny. W autorskich kompozycjach sama gra na wszystkich instrumentach. Na koncertach występuje tylko z gitarą, a bity odtwarza z telefonu komórkowego. Muzyka The Pau to połączenie gitarowych riffów i połamanych rytmów. Czasami mocniej, czasami lżej. Na początku 2015 r. The Pau uczestniczyła jako support w trasach koncertowych zespołów Organek i Straight Jack Cat, grając kilkanaście koncertów w całej Polsce. W trakcie występów na żywo wykonuje materiał przygotowany na debiutancką płytę.

The Pau. Foto: mat. pras. The Pau

Facebook artystki

===

K-ESSENCE

Katowicka formacja założona dwa lata temu przez lidera niezapomnianej indie-rockowej grupy NeLL, Bartka Czarno-Księżyka. Zespół kreuje nastrój porównywalny do dokonań mistrzów klimatu – Nicka Cave’a, Petera Murphy, Marka Lanegana, czy też wczesnych płyt Bowiego. Debiutancki album K-essence „Prince of Pawns” ukazał się nakładem Requiem Records, a wydanie wsparła finansowo społeczność fanów na Megatotal.pl. K-essence jest pierwszym i jak dotąd jedynym przedstawicielem polskiej sceny gruz rockowej. Muzycznie zespół zmierza w kierunku bezkompromisowego rocka balansującego gdzieś między stylistyką indie z melancholijną psychodelią, a mrocznym gotykiem, jednak czasem brzmienie zespołu podąża również w stronę iskrzącej odrobiną glamowej sceniczności dojrzałej muzyki pop.

K-Eessence. Foto: Ryszard Czop

Facebook zespołu

===

LITTLE WHITE LIES

Jedno z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Jeszcze przed wydaniem płyty wystąpili na Heineken Open’er Festival. W 2012 r. ukazał się ich debiutancki album “Devils in Disguise”, który zdobył serca fanów i krytyków muzycznych w całej Polsce. Ich drugi album „Days of Chaos” został sfinansowany w ciągu niespełna dwóch tygodni przez fanowską społeczność portalu MegaTotal.pl, będącego jednocześnie wydawcą płyty. Krążek podobnie jak debiutancki album “Devils In Disquise” zdobył uznanie fanów i został wybrany Łódzką Płytą Roku, tym razem 2014! LWL to przede wszystkim Kasia i Zbyszek Krenc, na co dzień klasyczna rockandrollowa para. W ubiegłym roku dołączyli do nich: ceniony perkusista Piotr Gwadera (Bogowie, L.Stadt, Mister D.) oraz multiinstrumentalista i producent Paweł Cieślak (Fonovel, TRYP), odpowiadający za brzmienie płyt LWL. Razem tworzą tykającą bombę pełną muzycznego erotyzmu i napięcia. Ten ładunek wybucha podczas występów na żywo, które, jak zawsze w ich przypadku, są wyjątkowe i klimatyczne.

Little White Lies. Foto: Anita Andrzejczak

Facebook zespołu

===

DAS MOON

Das Moon to muzyczna podróż w czasie. W przeszłość i… W przyszłość. Charyzmatyczne trio inspiruje się takimi ikonami sceny, jak Einstürzende Neubauten, Laibach, Kraftwerk czy Depeche Mode, ale tworzy swój własny, niepowtarzalny styl. Znaki rozpoznawcze, to duża dawka elektroniki z domieszką nowofalowego brzmienia gitar i surowych instrumentów perkusyjnych, a także hipnotyzujący głos wokalistki Daisy K. Drugie wydawnictwo w dyskografii Das Moon zatytułowane „Weekend In Paradise” (premiera: 17 października 2014 r. nakładem Requiem Records) to „concept album”, składający się z dwunastu utworów. W warstwie tekstowej przekazuje emocje „na wyrywki” i eksploruje ciemniejsze strony życia, zgodnie z artystycznymi poszukiwaniami zespołu.

Das Moon. Foto: Krzysztof „Krizz” Mariański

Facebook zespołu

===

PROGRAM PIERWSZEGO DNIA FESTIWALU (22.10.2015)

10:00 – 18:00 – szkolenie branżowe
19:00 – 19:30 – Koncert The Pau
Premiera videoklipu K-essence
19:45 – 20:45 – Koncert zespołu K-essence
Premiera videoklipu Little White Lies
21:00 – 22:00 – Koncert zespołu Little White Lies
22:15 – 23:15 – Koncert zespołu Das Moon

W artykule wykorzystano informacje prasowe Soundedit Festival.

KONKURS! WYGRAJ PODWÓJNY KARNET NA SOUNDEDIT 2015!

Napisz i uzasadnij krótko, lecz ciekawie jakiego polskiego artystę, który jeszcze na festiwalu nie gościł zobaczysz najchętniej na jednej z przyszłych edycji. Mamy w tym konkursie trzy podwójne karnety! Odpowiedź wyślij do 04.09 pod adresem konkurs@megatotal.pl Powodzenia!