W najbliższą niedzielę, 21 czerwca, w łódzkim klubie Futurysta odbędzie się koncert grup: Spaces Faces, Gore, Hodhill i 2Loan. Nie będzie to jednak zwykły koncert. Całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie na rzecz dzieci objętych opieką przez świetlicę socjoterapeutyczną prowadzoną przez Stowarzyszenie Pracownia Alternatywnego Wychowania. Akcję organizuje Fundacja Music Glob.

spacja_page

Razem postanowiły zebrać fundusze na zagraniczne wakacje dla dotkniętej przez różnego rodzaju patologie młodzieży i pokazanie jej zupełnie innego stylu życia. Ma to młodym ludziom uświadomić, że nie muszą podzielić losów swoich rodziców i że mogą prowadzić godne i normalne życie.
Wszystkie zespoły biorące udział w koncercie zgodziły się zagrać charytatywnie. Oznacza to, że całe wpływy za bilety (w cenie 5 złotych sztuka) zostaną przekazane na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia.
Aby zebrać więcej funduszy, fundacja poprosiła innych, popularnych już artystów, aby przekazali na rzecz inicjatywy różne gadżety, które zostaną zlicytowane podczas koncertów oraz na aukcji internetowej.
Dodatkową atrakcją, która może przynieść kolejne fundusze jest akcja bodypainting. Za niewielką opłatą każdy uczestnik koncertu będzie mógł zostać pomalowany bądź pomalować jedną z artystek zajmujących się tą formą sztuki.

SPAC JA 21.06.2009 ( niedziela)
Miejsce: Klub studencki Futurysta Aleja Politechniki 7, Łódź
Prowadzący: Sławomir Macias Telewizja TOYA
Start imprezy: Godz. 20.00

Godzina 20.00 – Koncert zespołu Spaces Faces
Godzina 20.45 – Licytacja gadżetów gwiazd*, Body painting
Godzina 21.00 – Koncert zespołu Gore
Godzina 21.45 – Licytacja gadżetów gwiazd*, Body painting
Godzina 22.00 – Koncert zespołu Hodhill
Godzina 22.45 – Licytacja gadżetów gwiazd*, Body painting
Godzina 23.00 – Koncert zespołu 2Loan
Godzina 23.45 – Licytacja gadżetów gwiazd*, Body painting
Godzina 24.00 – Dyskoteka organizowana przez klub Futurysta

*lista gadżetów dostępna jest na stronie internetowej www.musicglob.pl

Fundacja Music Glob
Fundacja Music Glob zajmuje się promowaniem utalentowanych muzyków zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego. Jej pomysłodawcami są młodzi ludzie, którzy sami zajmowali bądź zajmują się tworzeniem muzyki do dnia dzisiejszego.
Statutowe cele fundacji to między innymi: mobilizowanie młodzieży do rozwoju muzycznego, upowszechnianie i wymiana informacji o inicjatywach podjętych na rzecz muzyków.

Stowarzyszenie Pracownia Alternatywnego Wychowania
Pracownia Alternatywnego Wychowania skupia pedagogów i psychologów, zajmujących się dziećmi i młodzieżą, których dotknęły różnorodne problemy życiowe: trudności w rodzinie, niepowodzenia szkolne, brak integracji z grupą rówieśniczą, przemoc, zagrożenie alkoholizmem, narkomanią i konfliktami z prawem, brak nadziei i perspektyw na normalne życie. Celem stowarzyszenia jest tworzenie podopiecznym możliwości pełnego rozwoju emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego.