Portal eventoid.pl, społeczność MegaTotal.pl i Kino Charlie zapraszają od 5 do 11 listopada do Łodzi na multimedialne wydarzenie pod hasłem TAPERZY XXI WIEKU, które odbywać się będzie w ramach XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA 2010.

Siedem zespołów (sześć z MT oraz Kwartet Jorgi) zagra siedem niezwykłych koncertów do siedmiu projekcji filmowych. Za bilety na te koncerty można płacić ile się chce, a kasa w całości idzie do Artystów. Gramy Fair Music!

Uważasz, że artyści powinni dostawać kasę za swoją muzykę? Czy twoim zdaniem powinni być wynagradzani za nagrania i koncerty? Jak sądzisz, ile powinni zarabiać?

Myślałeś kiedyś o tym?

Zastanów się, bo teraz możesz o tym decydować. Na MegaTotal.pl możesz płacić za nagrania tyle ile chcesz. Na eventoid.pl kupisz bilety na koncerty za cenę, którą sam ustalisz.

Nie wierzysz?

Przyjdź na koncerty z cyklu Taperzy XXI Wieku. Na eventoid.pl za bilety zapłacisz tyle, ile chcesz. Zgodnie z ideą Fair Music

Graj Fair

Jeśli uważasz, że zespół, na którego koncert chcesz pójść, gra dobrze, to ty tak samo dobrze mu zapłać. 100% kasy, którą wydasz trafi do zespołu. Nie weźmie jej nikt inny.
Jeśli zespół gra dobrze dla ciebie, ty graj fair wobec zespołu. Nie musisz. Ale możesz :)
Wspieraj niezależnych!

terenNowy.live, The Washing Machine, NeLL, Cinemon i Kwartet Jorgi grać będą autorskie ilustracje muzyczne do filmów, wariacje.pl podczas koncertu zaprezentują autorskie filmy krótkometrażowe, zaś występ Gry Pozorów poprzedzi projekcję filmu Wszystko co kocham – polskiego kandydata do Oscara, w którym zagrali dwaj członkowie zespołu.

Każdego wieczoru na pięć osób, które najhojniej wspomogą grający zespół, czeka niespodzianka. wariacje.pl na przykład obdarują tych pięć osób egzemplarzami płyty, której premiera odbędzie się podczas ich koncertu, zaś dwie osoby będą mogły zagrać w wizualizacjach zespołu :)

Rozkład jazdy:

5.11 (piątek) / Gra Pozorów / Wszystko co kocham (2009) Jacek Borcuch
6.11 (sobota) / terenNowy.live / Antena (2007) Esteban Sapir
7.11 (niedziela) The Washing Machine / Gabinet Doktora Caligari (1920) Robert Wiene
8.11 (poniedziałek) / NeLL / Nibelungi: Śmierć Zygfryda (1924) Fritz Lang
9.11 (wtorek) / Cinemon / Lalki (2002) Takeshi Kitano
10.11 (środa) / wariacje.pl / autorskie filmy krótkometrażowe
11.11 (czwartek) / Kwartet Jorgi / Janosik (1921) Jaroslav Siakel

Wszystkie koncerty rozpoczynają się o 18:00 – w razie potrzeby można się więc załapać na ostatni pociąg do Warszawy :)