Po wielu miesiącach oczekiwania światło dzienne dziś zobaczyła debiutancka płyta łódzkiego kwartetu The Washing Machine. Ten krążek to prawdziwa petarda. Zawiera trzynaście drapieżnych, ale niesamowicie melodyjnych i chwytliwych kawałków, z których każdy to potencjalny hit! Into the Sun ukazała się nakładem Agencji Fonograficznej Polskiego Radia, a patronuje jej MegaTotal :)

Into the Sun to w zasadzie podsumowanie dotychczasowej działalności zespołu. Na płycie znajdziemy zarówno utwory stworzone z myślą o niej, kawałki z wczesnego okresu działalności aktywności kapeli jak i echa tworzonej przez The Washing Machine muzyki filmowej.

Przez cztery lata styl TWM dość poważnie ewoluował, a zespół, między innymi dzięki nabytemu doświadczeniu koncertowemu, wypracował własny charakter i rozpoznawalne brzmienie. Into the Sun przynosi więc żywiołowego rockandrolla o zdecydowanie psychodelicznym posmaku, granego przez klasyczny kwartet (dwie gitary, bas i gary) i oldskulowy klawisz.

Na płycie udało się przekazać niezwykłą energię kapeli, która swe prawdziwe oblicze pokazuje na koncertach. Decyduje o tym silnie wyeksponowana sekcja rytmiczna nadająca muzyce The Washing Machine prawdziwego kopa.

Płytę promuje utwór The Hallow, stanowiący kwintesencję stylu The Washing Machine. Piosenka ukaże się także na składance Offensywa 4, firmowaną przez Piotra Stelmacha i radiową Trójkę.

Obok The Hallow na płycie znalazło się dwanaście innych utworów, doskonale znanych publiczności koncertowej w całej Polsce, m.in. This Love is Killing Us, Want You Babe, C’mon C’mon czy Watch Out. Przez cztery lata The Washing Machine zagrali bowiem na niemal wszystkich największych i masie mniejszych festiwali w Polsce. Zaliczyli całe mnóstwo koncertów klubowych i suportów, m.in. przed The Subways, Glasvegas czy Ulterior. Jako jedyny zespół z Polski wzięli również  udział w specjalnych pokazach dla mediów i branży muzycznej, zorganizowanych przez brytyjską agencję koncertową „Jar Music Group” w Londynie i Liverpoolu.

A już w tym tygodniu rusza trasa promująca płytę Into the Sun. Rozpocznie się w najbliższy piątek w łódzkim klubie Stereo Krogs, gdzie odbędzie się oficjalna, koncertowa premiera wydawnictwa.

18.11.11 – Stereo Krogs – Łódź
20.11.11 – Mjazzga – Elbląg
02.12.11 – Alternatywna Scena Młodych – Konstantynów Łódzki
04.12.11 – Roxy FM – Przesłuchanie – Warszawa
09.12.11 – Offensywa – Warszawa
11.12.11 – Pod Minogą – Poznań