Po latach milczenia, kilku okazjonalnych koncertach i szesnastu miesiącach przygotowań Tosteer dziś ujawnia światu swoje najnowsze dziecko – wydany w barwach MegaTotal.pl singiel Silver Tears.

premiera_page

W 2001 roku wygrywali wszystkie festiwale bluesowe, na jakich się pojawiali (Kraśnik Blues Meeting, Blues na Kujawach, Olsztyńskie Noce Bluesowe aż po Rawę Blues). W tym samym roku czasopismo Twój Blues nadało grupie tytuł Bluesowego Odkrycia Roku.

W 2003 roku ukazała się ich debiutancka płyta, Testosterone, a singiel The Hardest Task wdarł się szturmem na listy przebojów, pozostając w niektórych rozgłośniach aż dwa lata. W tym samym roku zagrali supporty dla Davida Gahana i Placebo, dostali dwie nominacje do Fryderyków a czytelnicy Tylko Rocka uznali ich za Nadzieję Roku.

W 2004 roku zagrali koncert w Muzycznym Studiu Trójki im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, który był transmitowany na antenie Programu 3 Polskiego Radia oraz wystąpili na Festiwalu Rockowym w Węgorzewie.

A potem… słuch o nich zaginął.

Teraz po kilku latach milczenia wracają w wielkim stylu w barwach MegaTotal.pl. Przed Państwem Tosteer i ich najnowszy singiel Silver Tears.

Srebrne pudełeczko zawiera chrupiącą, przypieczoną grzankę z lekkim dodatkiem Pearl Jamu, ale przyrządzoną całkowicie w tosterze własnej konstrukcji. Jej pozornie łagodny smak łamany jest niepokojącymi nutami, co powoduje, że całość zaskakuje i zamiast zaspokajać, tylko wzmaga apetyt. Zarówno tytułowy Silver Tears jak i Trapped in Silence to mocne, rockowe kawałki, doskonale zagrane i nagrane, przez co świetnie brzmią w warunkach kameralnych, ale też idealnie sprawdzają się na koncertach.

Tosteer – Silver Tears. Kup tę płytę w MegaTunes!