Niektórym za idealny ocean, musi wystarczyć Morze Bałtyckie. Ale czasem właśnie o to chodzi. Taki właśnie jest nowy album Perfect Ocean zespołu Cinemon, którego premiera odbędzie się w najbliższą środę w krakowskiej Alchemii.

To trzecie, po Cinemon LP (2009) i Three Days EP (2011) wydawnictwo studyjne zespołu Cinemon. Muzycznie od poprzednich albumów dzieli je wszystko: brak tu rozbudowanych, art-rockowych suit z pierwszej płyty, brak też nie zawsze docenianej “garażowości” z EPki.

Perfect Ocean to dowód na to, że Cinemon przeszedł długą, skomplikowaną drogę muzyczną prowadzącą ostatecznie do… prostoty. Spośród dziesięciu utworów niemal wszystkie to melodie od razu wpadające w ucho, do których z łatwością da się tupać i klaskać. Jest prosto i rockowo. Czasem hałaśliwie i z pazurem, rzadziej – ale jednak, nieco ckliwie i o sensie życia.

Premierę płyty, zespół Cinemon oraz jego fani będą manifestować w najbliższą środę w Krakowie, w klubie Alchemia. Zgromadzoną publiczność rozgrzeje będzie folkowo-cowboyski The Silver Owls – wspólny projekt gitarzysty Teddy Jr. i frontmenki Vladimirskiej.

Bilety na koncert można kupić na miejscu. Tam też będzie do nabycia Perfect Ocean – jako CD i winyl. Ale najlepiej złożyć zamówienie w sieci: http://skladmuzyczny.pl/category/pre-order-cinemon. Wówczas jest i płyta i zniżka na bilet.

Wjazd przed wejściem: 20 PLN
Wjazd dla nabywcy plików (10 PLN): 15 PLN
Wjazd dla nabywcy CD (25 PLN): 10 PLN
Wjazd dla nabywcy winyla (60 PLN): free

Koncert startuje w środę 11 grudnia o 20:30. Newsy są na Facebooku.