Najlepsze Uda na Podkarpaciu zapraszają na nietypowy koncert. W najbliższą sobotę zagrają wspólnie z Karlem Culleyem – będzie więcej improwizacji i wolności, a mniej planu i mniej utartych ścieżek. Mile Stone. Kraków.

Uda to jeden z najbardziej charakterystycznych młodych polskich zespołów. Częściowo improwizowana, w znacznej mierze instrumentalna i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion jazzem i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, free czy wręcz metalem, tworząc zbzikowaną fuzję niemal wszystkich znanych stylów muzycznych.

Ich niezwykle energetyczne występy zabierają widzów w podróż muzyczną, której niepowtarzalność gwarantuje spora dawka improwizacji. To powoduje że każdy koncert jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.

Zespół ma na koncie trzy płyty studyjne:
- Hurtownia przebiśniegów (2010)
- Witaj pokarmie (2011)
- Łowy kraby (2013) z gościnnym udziałem Krzysztofa Ścierańskiego, Apostolisa Anthimosa oraz Marcina Gałażyna (Motion Trio).

Karl Culley to niesamowity angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor, obecnie mieszkający w Krakowie. Ma na koncie 2 albumy („Bundle Of Nerves” 2009 i „The Owl” 2011). Oba wydawnictwa doczekały się świetnych recenzji w liczących się magazynach, m.in.: MoJo i The Sunday Express. Karl łączy niesamowitą technikę gry, z natchnionym wokalem, wyjątkową muzyką i melodyką. Proponując piękne, bogate aranżacje i melodie, Karl jednocześnie jest świetnym showmanem,który porywa publiczność niezależnie od okoliczności.

UDA + KARL CULLEY
Kiedy: 9 marca 2013, 21:00
Gdzie: Mile Stone Jazz Club, Nadwiślańska 6 (Qubus Hotel), Kraków
Po ile: 10 PLN, dostępne przed koncertem