Takie zespoły jak Uda widuje się na scenach coraz rzadziej. Każdy ich koncert jest faktycznie unikalnym show, w którym muzycy bazując na swoim kunszcie instrumentalnym improwizują, zmieniają aranżacje, generalnie serwują pełen polotu i humoru spektakl. 23 maja krakowski występ Ud zostanie uwieczniony z zamiarem wydania na DVD. Mamy w związku z tym konkurs z płytami i wejściówkami!

Warto podkreślić, że każdy z trzech albumów Ud został zarejestrowany na “setkę”, wzorem dawnych mistrzów, co w przypadku większości zespołów mogłoby wpływać na obniżenie jakości muzyki. Tymczasem w wykonaniu Ud jest to atutem, o czym świadczą liczne pozytywne recenzje ich płyt. Takie podejście znajduje uznanie także w środowisku muzycznym. Na ostatnim albumie “Łowy kraby” moc krakowskiego tria dodatkowo wzmocnili tacy artyści jak Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos czy Marcin Gałażyn.

Oprócz repertuaru w wersji elektrycznej na krakowskim koncercie znów pojawi się set akustyczny, a także goście w osobach Artura „Sisiora” Dąbrowskiego (wokalisty Dr Zoydbergh) i Bartka Banasika (saksofon). Z pewnością warto wybrać się w ten piątkowy wieczór do klimatycznej Alchemii. Uda gwarantują standardowo wysoki poziom, ale z tej wyjątkowej okazji, jaką jest rejestracja koncertu na DVD zapewne dadzą z siebie jeszcze więcej. Co ważne: dla studentów i uczniów – WJAZD FREE!

Koncert w krakowskiej Alchemii jest zakończeniem polskiej części tournee „Złote lata koksu 2014 Tour”. Potem Uda wystąpią jeszcze we Włoszech, gdzie reprezentują w tym roku Polskę na Festiwalu Kultury Polskiej w Rzymie. Przed Udami publiczność rozgrzeje rezydujący w Krakowie angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor Karl Culley.

KONKURS!

Mamy cztery nagrody! Dwie podwójne wejściówki do Alchemii (nagrody 1.-2.) oraz dwa egzemplarze najnowszego albumu Ud “Łowy kraby” (3.-4.). Wygrają je osoby, które jak najtrafniej odpowiedzą na pytanie: Czym się różnią Uda? ;) Odpowiedź wyślij na adres konkurs@megatotal.pl do 20 maja!

Szczegóły koncertu:

Miejsce: Klub Alchemia, ul. Estery 5, Kraków
Data:
23 V 2014, 20:00
Bilety:
15 zł, Studenci i uczniowie: wstęp wolny!

Strona wydarzenia na Facebooku