Zespół UDA zaprezentuje swe różne oblicza podczas dwóch wyjątkowych wieczorów dziś i jutro w Klubie Piec Art w Krakowie. Pod hasłem „Światło i mrok” UDA zaserwują szerokie spektrum emocji i dalekich muzycznych podróży po kresach świadomości.

Pierwszy wieczór będzie regularnym koncertem UD, aczkolwiek w przypadku tego zespołu „regularny” jest terminem mało adekwatnym. To wybuchowe trio bowiem zawsze serwuje niespodzianki i zmienia zarówno repertuar jak i sposób wykonania utworów, gęsto i obficie improwizując. Tym razem hasłem przewodnim koncertu będą ŚWIATŁO i pozytywne wibracje.

Jako support wystąpi zespół Winona Rider, grający szeroko pojęty rock, ale nie trzymający się gatunku, ani niczego w ogóle. Gra przeważnie instrumentalne kawałki i nawija o amerykańskich aktorkach. Na koncertach fałszuje i nie trzyma tempa. Robi hałas i kolor. W sieci: www.facebook.com/winonariderbandwinonarider.bandcamp.com

Wieczór 1: ŚWIATŁO

UDA / Winona Rider
start 25 października 2013, 21:00
bilety: 10 PLN (studenci), 15 PLN (normalni)

Drugiego dnia, czyli jutro UDA zagrają na żywo do niemego filmu Benjamina Christensena z 1922 roku, zatytułowanego “Häxan”. Ten paradokument o wyobrażeniach i przesądach dotyczących czarownic jest jednym z kamieni milowych kinematografii duńskiej. A UDA mają na koncie taperowanie do Generała Bustera Keatona, Października Sergieja Eisensteina i Niemego kina Mela Brooksa.

Na zachętę film Häxan z muzyką nie-UD można obejrzeć poniżej. Zalecamy jednak wzięcie udziału w wieczorze z UDAMI, bo na żywo to jednak zupełnie co innego, no i te UDA.

Wieczór 2: MROK i CIEŃ

start 26 października 2013, godz. 21:00
Bilety: 10 PLN (studenci), 15 PLN (normalni)

Klub Piec Art
ul. Szewska 12
Kraków