Achtung, Polen! Taki tytuł będzie nosić debiutancka, długogrająca płyta Skowytu. Premiera bezkompromisowego muzycznie i tekstowo krążka już niebawem. Kiedy? Wiemy, ale nie powiemy :)

Dlaczego niemiecki tytuł? Mówi Ługi, wokalista zespołu:

Od początku chcieliśmy mieć tytuł, który przeciętnego, polskiego zjadacza chleba będzie mocno irytował. Wiadomo, “Achtung, Polen!” w polskich uszach nie brzmi za dobrze. Kojarzy się z wojną, okupacją, nazistami. I taki tytuł nam pasował, bo muza na tym krążku też wiele osób będzie drażnić. Przede wszystkim jeśli chodzi o przekaz tekstów. Jest jeszcze jedna ciekawa sprawa – ten tytuł po niemiecku ma dwa znaczenia. Pierwsze to po prostu “Uważaj Polsko!”, ale jest jeszcze drugie znaczenie – “Uwaga, nadchodzą Polacy!”. I to rozdwojenie też mocno kopie!

Pomimo, że kontrakt na wydanie płyty zespół podpisał z wytwórnią SP Records, ostatecznie ukaże się ona nakładem wydawnictwa Ars Mundi. Jak do tego doszło?

Nie chcę się za bardzo rozwodzić w temacie. SP Records ma znanych artystów u siebie i na nich się skupia najmocniej. Taki zespół jak my, debiutant, nie jest chyba dla nich specjalnie atrakcyjny. Nie mogliśmy dojść do porozumienia w kwestiach i artystycznych i promocyjnych. Z Ars Mundi mamy czysty i klarowny układ, wszystko jest jasne i dopięte na maksa. Razem robimy zadymę i tyle.

Płytę będzie promować utwór tytułowy. Achtung, Polen! to ostra satyra na Polskę i polskie społeczeństwo. Jego premiera nie bez powodu odbędzie się 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości.

Tuż przed premierą utworu zespół rusza w trasę promującą płytę. Odbędzie ją w doborowym towarzystwie:

08.11 / Warszawa / Klub Proxima / Skowyt + R.U.T.A.
15.11 / Warszawa / Hard Rock Cafe / Skowyt + Proletaryat
26.11 / Mińsk Mazowiecki / Mjuzik Pub / Skowyt + Dezerter
01.12 / Kraków / info wkrótce
02.12 / Bielsko-Biała / Rudeboy Club / Skowyt + Proletaryat + Pampeluna
03.12 / Nowy Sącz / Klub Kuźnia / Skowyt + Proletaryat + Pampeluna
16.12 / Olsztyn / Klub Andergrant / Skowyt + Proletaryat
17.12 / Ostróda / Klub LUIS / Skowyt + Proletaryat

I na koniec próbka potencjału koncertowego Skowytu.