Virus Ego to ciekawy zespół, który mimo niezbyt długiej historii przeszedł sporo zmian, także w zakresie brzmienia i stylu. Od początku szefem Virusa jest Dariusz, charyzmatyczny gitarzysta i wokalista, który będąc jednak liderem, a nie tyranem, bardzo często dopuszcza do głosu pozostałych muzyków. Ma to niewątpliwy wpływ na unikalność brzmienia kapeli, czego najlepszym przykładem jest płyta “Epidemia”, wydana dzięki wsparciu użytkowników serwisu MegaTotal.pl

W grudniu 2010 roku do zespołu dołączyła skrzypaczka i keyboardzistka Justyna, i należy przyznać, że jej udział jest na tej płycie słyszalny. Grający melodyjnego, acz ciężko brzmiącego i opartego na gitarowych riffach rocka Virus Ego w swym najnowszym wcieleniu przykuwa uwagę charakterystycznymi aranżacjami, pełnymi partii klawiszowych oraz smyczków.

W połączeniu z mroczną i niebanalną tematyką tekstów zespołowi udaje się stworzyć przykuwający uwagę słuchacza, nieco gotycki, lecz w istocie realistyczny klimat jakby z thrillera dziejącego się w wewnątrz ludzkiej duszy.

Konceptualny charakter i spójność przekazu całego mini-albumu podkreśla przejmująca i symboliczna okładka. I choć wybite szkło w szpitalnym oknie, a w tle opuszczone łóżko nie są widokiem hiper-optymistycznym, to jednak dają nadzieję, że z każdej niemocy można próbować się wyrwać.

Ważne jest przede wszystkim aby wydobyć z siebie pragnienie ucieczki od dopadającej nas słabości. Doskonale wyraża to utwór finałowy “Chcę”, porywający silnym refrenem monumentalny hymn, manifest niezależności i siły.

“Epidemia” nie jest wiązanką przebojów na lato, ale czasem przecież warto poszukać w muzyce głębszych emocji i porównać jej przekaz z zawiłym labiryntem własnych doświadczeń. To oczyszcza i tego się nie zapomina.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes
Zobacz stronę zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

esma84
małgosiak
soul
adrianapt
darq
black_dev
quai
labela
korbest
kondziopl
oraz 294 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Justyna Pazera – klawisze, skrzypce, wokal
Dariusz Bucki – gitara, wokal
Marek Pazera – bas
Kamil Juzaszek – perkusja

Utwory na płycie:

1. Intro
2. Uwolnij się
3. Bo cię zje
4. Wiele razy
5. Kiedyś nocą
6. Chcę