Organizatorzy Widzewskiej Jesieni Muzycznej rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji. Można je składać do 10 września. Koncert finałowy w którym zakwalifikowani przez jury wykonawcy walczyć będą o nagrodę główną, odbędzie się 20 października w łódzkiej Dekompresji. Patronem WJM jest MegaTotal.pl :)

Ogólnopolski przegląd zespołów rockowych Widzewska Jesień Muzyczna organizowany od samego początku przez Widzewskie Domy Kultury, był pod koniec lat osiemdziesiątych jedną z najważniejszych cyklicznych imprez promujących młodych muzyków na terenie Łodzi.

Impreza została reaktywowana w roku 2007. Jako goście Widzewskiej Jesieni Muzycznej występowali znani i cenieni wykonawcy z kręgu muzyki rockowej m.in.: Hunter, TURBO, Power Of Trinity, Zabili mi Żółwia oraz Krzysztof Jaryczewski.

W tym roku odbędzie się szósta edycja tego cieszącego się dobrą tradycją przeglądu.

WIDZEWSKA JESIEŃ MUZYCZNA 2012 jest przeglądem skierowanym do zespołów grających szeroko rozumianą muzykę rockową. Do udziału w konkursie przystąpić mogą zespoły, które nie mają w swoim dorobku oficjalnego wydawnictwa fonograficznego i które nie mają podpisanego kontraktu fonograficznego.

Warunkiem jest przesłanie drogą pocztową bądź mailową do dnia 10 września 2012 karty zgłoszenia i autorskiego materiału demo (CD, MC, MD, MP3), podstawowych informacji (skład + bio + dokładne dane kontaktowe) oraz dodatkowych potrzeb scenicznych zespołu. Materiał demo nie może przekraczać 30 minut.

Na podstawie nadesłanych materiałów, jury złożone z muzyków i dziennikarzy zajmujących się muzyką rockową wybierze uczestników koncertu finałowego. Spośród nich wyłoniony zostanie zwycięzca imprezy.

Główną nagrodą konkursu jest 2000 zł. Ponadto jury przyzna nagrody rzeczowe w postaci sprzętu muzycznego dla najciekawszych i najbardziej utalentowanych muzyków koncertu.

Na najciekawszych muzyków imprezy czekają wyróżnienia oraz cenne nagrody!!!

Nie czekaj! Zgłoś się już teraz!

Kartę zgłoszenia można pobrać stąd.

Z regulaminem można zapoznać się tutaj.

Zgłoszenia należy dostarczać tutaj:

Dom Kultury „502”
92-525 Łódź
ul. Gorkiego 16

lub tutaj: wjm@wdk.pl