Francuski multiinstrumentalista Yann Tiersen – wirtuoz skrzypiec i akordeonu, autor muzyki do Amelii i Good Bye Lenin wraca na scenę, aby zaprezentować nowe oblicze swojej muzyki i premierowy album „Dust Lane”. W najbliższą niedzielę, 12 grudnia wystąpi w łódzkiej Wytwórni. MegaTotal.pl patronuje temu koncertowi. Mamy do rozdania dwa podwójne zaproszenia na ten koncert.

Yann Tiersen to artysta trudny do zaszufladkowania w jednej stylistyce, poeta brzmień i pogromca dźwięków, znawca smyczka, gam i akordów. Z gracją i elegancją odnosi sukces tam, gdzie wielu kapituluje. Francuz tworzy unikatowy muzyczny świat, wypełniony długimi falami muzyki i piosenek. Jego twórczość pozostaje sama w sobie tajemnicą: przestrzenną, majestatyczną, poetycką, romantyczną, wysublimowaną.

Tiersen po muzycznych studiach w konserwatorium przeszedł przez szkołę muzyki rockowej i zdobywał doświadczenie grając w zespole. Jest też autorem niezwykłych ścieżek dźwiękowych do takich filmów jak „Wyśnione życie aniołów” „Amelia” czy „Good Bye Lenin!”.

Stojąc na rozdrożu muzyki folkowej, minimalistycznej i rockowej, Yann Tiersen pozostaje na scenie francuskiej prawdziwym unikatem. Ten multiinstrumentalista nieustannie współpracuje z wieloma artystami prezentującymi bardzo odległe gatunki muzyczne. Są wśród nich między innymi Tindersticks, Shannon Wright, Dalek, Matt Eliott, Jane Birkin i Elizabeth Fraser.

„Dust Lane” to szósta płyta w dorobku Yanna Tiersena. Powstawała w niezwykłych okolicznościach. Artysta nagrywał ją przez dwa lata w studiach w Francji i na Filipinach. Początkowo były to proste piosenki, w których Tiersen grał na gitarze akustycznej, mandolinie i buzuki. Później dochodziły kolejne warstwy dźwiękowe, uzyskane między innymi dzięki syntezatorom i gitarom elektrycznym. Aż wreszcie muzyka uzyskała takie oblicze, jakie będzie można na żywo zobaczyć i usłyszeć w niedzielę w Łodzi.

Mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Yanna Tiersena w klubie Wytwórnia w Łodzi. Aby je zdobyć, wystarczy wysłać mail na adres info[at]megatotal.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń!