Ruszyła czwarta edycja ANTYFESTU – konkursu dla rockowych talentów, organizowanego przez ANTYRADIO. Nagrodą główną w tegorocznej edycji jest występ 10 maja na scenie ANTYRADIA podczas Sonisphere Festival 2012 przed takimi gwiazdami jak Metallica, Machine Head czy Black Label Society. Zwycięzca otrzyma również pamiątkową statuetkę – „Złotą Kosę”.

Antyfest to konkurs dla rockowych talentów organizowany od 2009 roku przez ANTYRADIO. Jego celem jest stworzenie szansy na zaistnienie i wypromowanie się nieznanym dotąd kapelom. Oprócz nagrody głównej, laureaci konkursu otrzymują pamiątkową statuetkę „Złotą Kosę”, powstałą w hołdzie zmarłemu dziennikarzowi ANTYRADIA – Januszowi „Kosie” Kosińskiemu, wielkiemu orędownikowi promowania polskiej muzyki.

Do pierwszych trzech edycji ANTYFESTU zgłosiło się łącznie blisko tysiąc kapel, reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami konkursu były zespoły Vintage (2009), Another World (2010) i Leash Eye (2011).

W konkursie mogą wziąć udział kapele rockowe, które dotąd nie miały szansy zaprezentowania się szerszej publiczności. W tym roku tradycyjnie już, spośród zgłoszonych kapel komisja konkursowa wyłoni tegorocznych nominowanych. Zespoły te zostaną zaprezentowane na stronie i antenie Antyradia. Do kolejnego etapu przejdzie dziewięć kapel. O tym, które – zadecydują słuchacze w głosowaniu internetowym (26.03-22.04). Półfinaliści zagrają podczas koncertów klubowych organizowanych przez ANTYRADIO (23-29.04). Trzech finalistów wskaże komisja konkursowa. Zwycięzcę zaś wybiorą słuchacze (30.04-6.05).

Zgłoszenia do ANTYFESTU można nadsyłać do redakcji ANTYRADIA do 25 marca za pomocą formularza dostępnego na stronie Antyradia, lub tradycyjnej poczty. Do aplikacji trzeba załączyć trzy utwory w formacie mp3, zdjęcie, krótką notkę o zespole, a także dane kontaktowe.

Powodzenia :)