Zbliża się koniec roku i czas najwyższy uchylić rąbka tajemnicy skrywającej najbardziej pożądane hasło ostatnich miesięcy ;) Jak nietrudno się domyślić MegaTotal 2.0 nie ujrzy światła dziennego w tym roku. Zwlekaliśmy z jego uruchomieniem celowo. Mamy bowiem pomysł na realizację przedsięwzięcia o znacznie większym zakresie niż obecny MT i w tym tygodniu podpisaliśmy umowę na jego dofinansowanie :)


A oto w skrócie czego możecie się spodziewać.

1. MT2.0 zostanie uruchomiony najpóźniej latem. Tak mówi harmonogram projektu i musimy się go trzymać.

2. MT2.0 umożliwi zbieranie funduszy nie tylko za pomocą plików mp3. Artyści będą mogli wspomagać się dowolnymi towarami – już wydanymi płytami, koszulkami, kubkami, smyczami, pejczami, uściskiem ręki perkusisty czy pocałunkiem wokalistki albo odwrotnie. Jednym słowem wszystkim, za co fani będą skłonni zapłacić. Zasada 50/50 pozostaje w mocy.

3. Oprócz innych pomysłów, zrealizowany zostanie ten w ostatnich dniach zgłaszany najczęściej. Nieaktywne konta artystów po uprzednich alertach mailowych będą zerowane a zgromadzone środki zwracane inwestorom. Okres nieaktywności jest jeszcze do ustalenia.

4. MT2.0 to tylko pierwszy krok. Zaplanowana jest realizacja analogicznych platform dla pisarzy, fotografików, programistów, filmowców. Całość przedsięwzięcia zaopatrzona zostanie w dodatkowe narzędzia wspomagające dystrybucję i kooperację.

To zmiany w dalszej perspektywie czasowej. Działamy też jednak tu i teraz.

Od niedawna zaczęliśmy poszerzać ofertę bazaru, na którym można zakupić płyty artystów, którzy zbierają megatotal ale mają już na koncie jakieś wydawnictwa. Mamy więc na razie płyty Mikirurki, Mute i Cinemona. Lada dzień powinien pojawić się znakomity krążek Dr Zoydbergha (zespół ogromnie przepraszam. nie mam kiedy napisać recenzji. słowo honoru. postaram się zrobić to najszybciej jak tylko się da). Cały czas rozmawiamy też z innymi i czekamy aż poczta dostarczy kolejne płyty.

Od kilku dni czynny jest nowy megazin – bardzo cieszą nas pozytywne opinie :) Trzeba dorobić jeszcze milion obrazków, żeby wszystkie listy ładnie się wyświetlały, ale jakoś damy radę.

Jeszcze w tym roku (o ile wszystkie testy pójdą po naszej myśli) serwis otrzyma nową stronę główną, na której pojawi się kilka nowości.

Przy okazji upgrade’u serwisu będzie nas czekać aktualizacja kont, czyli tak zwane rozmrażanie. To spora operacja logistyczna i aby się do niej dobrze przygotować, w styczniu przeprowadzimy akcję testową. Po uprzednim powiadomieniu właścicieli, do końca miesiąca wycofamy wszystkie albumy artystów, którzy nie logowali się od 1 stycznia 2008. Jeśli więc ktoś ma udziały w takich albumach a nie ściągnął jeszcze plików, niechaj uczyni to jak najszybciej :)

To szybkie podsumowanie tego, co w sieci. Ale będzie się dziać również poza nią i byłoby nam ogromnie przyjemnie, gdyby w działaniach w realu towarzyszyło nam więcej Was coraz :)

pozdra

olo