Black Sabbath wtłoczyli w czysty metal muzykę. Kalifornijczycy z Kyuss ten metal wznieśli w zasnute psychodelią przestworza, nie pozbawiając jednocześnie ciężaru właściwego. 27.06 w krakowskim Pięknym Psie ikonom stoner rocka hołd złożą trzy zespoły: Exkyussme, Stonerror i Mothers in Furs. Mamy zaproszenia!

ExKyussMe

Kalifornijski zespół Kyuss (1987–1995) był jednym z pionierów stoner rocka. Masywne, druzgocące, a jednocześnie urzekające transowym pulsem, harmonijnymi melodiami i niepowtarzalnym pustynnym klimatem kompozycje stały się kanonem, do którego odwołują się dziś tysiące kapel z całego świata. Zespół, który w okresie swojej działalności pozostawał nieznany i rozpadł się u progu sławy, przeszedł później do legendy i otoczony jest prawdziwym kultem przez rzeszę fanów. Kyuss to czysta psychodelia zawarta w lampowym walcu najcięższych riffów!

Exkyussme to złożony z wiarusów krakowskiej sceny alternatywnej tribute band wykonujący muzykę Kyussa. Po ponad dekadzie powróci w zreformowanym składzie, aby w Mieście Królów raz jeszcze zabrzmiały pustynne dźwięki skomponowane przez mistrzów z Palm Desert.

Stonerror zabierze słuchaczy w stonerową podróż przez Morze Czerwone i pustynię Synaj w towarzystwie Mojżesza, Bitlesów i filmów Alfreda Hitchcocka.

Mothers in Furs przemówi głosem martwych poetów w takt psychodelicznego rocka, który rozbrzmiewa nocami między pustyniami Kalifornii, deszczowym Seattle i klubami The Village. Przygotujcie się na solidną, tłustą porcję krakowskiego desert rocka.

ExKyussMe

KONCERT

ExKyussMe, Stonerror, Mothers in Furs
27 czerwca, godz. 20:00
Kraków, Piękny Pies, ul. Bożego Ciała 9
Bilety: 10 zł przed koncertem

KONKURS!

Dwa podwójne zaproszenia! Dodatkowo piwo dla 2 nagrodzonych osób na koncercie! Pytanie brzmi: jaką płytę z udziałem wokalisty Kyuss, Johna Garcii, Załoga MegaTotal zaliczyła do najlepszych krążków 2013 roku? (podpowiedź)

Odpowiedź prosimy przesłać na adres konkurs@megatotal.pl do niedzieli, 21 czerwca. Kto pierwszy wygrywa. Kto drugi – też :)