Kinsky znów na scenie! Niewiele jest grup w historii polskiej muzyki alternatywnej, których powrót budziłby tyle emocji! Niewiele albumów tak wyjątkowych, jak “Copula Mundi” z 1993 r. W czerwcu zagrają trzy razy, między innymi 7.06 w łódzkim klubie DOM. Jesteśmy patronem tego koncertu!

Kinsky. Łódź. DOM. 7.06.

Na przełomie 1991 i 1992 roku grupa studentów filozofii Uniwersytetu Warszawskiego utworzyła muzyczny kolektyw, który z biegiem lat zasłużył na miano „najbardziej progresywnego zespołu lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju” [„Gazeta Wyborcza”]. Koncerty, a raczej multimedialne działania performatywne grupy dzięki wyzwalanej na scenie energii i bezkompromisowej ekspresji na trwałe zapadły w pamięci świadków. Tym bardziej ekscytuje fakt, że niedawno zespół w nieco zmienionym składzie powrócił na scenę! Pierwszy z serii koncertów odbył się 14 maja w warszawskiej Hydrozagadce. Oto kilka migawek z tego wydarzenia.

Kinsky. 14.05.2015. Hydrozagadka

W warstwie dźwiękowej muzycy zawsze niezwykle biegle posługiwali się unikalną wypadkową form charakterystycznych dla przeciwstawnych i często ekstremalnych gatunków – noise, hardcore, industrial, death metal, ale też muzyki współczesnej czy free jazzowych improwizacji. W 1993 r. nakładem SPV Records ukazał się ich jedyny jak dotąd album “Copula Mundi” – dziś uznawany za jedną z najważniejszych płyt polskiej muzyki alternatywnej.

Mimo tego w 1996 r zespół zawiesił koncertową działalność, choć rok później zarejestrował drugą i do tej pory nie wydaną płytę “Praeterito Futurum”. Jednak dopiero w tym roku usłyszeliśmy jej fragmenty w postaci utworu “Frihetens Oyeblikk”, jednej z trzech ścieżek znajdujących się na wydanym również 14 maja 2015 r. singlu “92-96-15″ (Requiem Records). Pozostałe dwa utwory to “Rectangular Seal” ze wspomnianej płyty “Copula Mundi” oraz nagranie koncertowe “Der Mensch ist, was er iBt” z KinoTeatru Tęcza z 1996 roku.

Kinsky. 92-96-15. Requiem Records

Obecny skład zespołu:
Paulus von Kinsky – wokal;
Tony Kinsky – gitara, wokal;
Czubek – perkusja
Tomecki – gitara basowa

Oficjalna strona zespołu
Profil zespołu na Facebooku

UWAGA! KONCERT W ŁODZI ORAZ KONKURS!

Przed sierpniowym występem na tegorocznym Off Festival w Katowicach Kinsky zagra jeszcze w czerwcu w 3 miastach (Kraków, Łódż, Warszawa). Jako patron zapraszamy na koncert w Łodzi, który odbędzie się w pierwszą czerwcową niedzielę – 7.06.

Kinsky
Niedziela, 7 czerwca, godz. 20.00
Łódź, DOM, ul. Piotrkowska 138/140 (OFF Piotrkowska)
Bilety 15 PLN (przed koncertem)
Wydarzenie na Facebooku

Mamy do rozdysponowania aż 7 pojedynczych zaproszeń na ten koncert! Aby otrzymać jedno z nich wyślij pod adres konkurs@megatotal.pl jedno (uwaga – jedno!) zdanie, którym zarekomendujesz muzykę grupy Kinsky nie znającej ich osobie! Konkurs trwa do piątku, 5 czerwca!