Już 13 czerwca odbędzie się 2. edycja festiwalu zamykającego w pigułce to, co najciekawsze na niezależnej scenie Krakowa – Tak Brzmi Miasto 2015. Patronujemy mu i zapraszamy do zdobycia konkursowych zaproszeń. W klubie Fabryka zagra 7. świetnych ekip!

Tak Brzmi Miasto 2015.

Tak Brzmi Miasto 2015 to druga edycja festiwalu mającego swój początek w corocznym wydarzeniu organizowanym przez inicjatywę Krakowska Scena Muzyczna od 2011 roku. Od samego początku organizatorom przyświecała idea nabardziej reprezentatywnego podsumowania lokalnej sceny w pigułce i zgromadzenia na jednej scenie najciekawszych zespołów z miasta, bez względu na ich przynależność gatunkową. W 2013 koncerty wzbogacono o część konferencyjną, panele dyskusyjne i spotkania, a w ubiegłym roku (po raz pierwszy pod nazwą Tak Brzmi Miasto) zaistniały targ muzyczny, wykłady, warsztaty, kino, czy nawet speed-dating dla poszukujących kapel muzyków!
Tak Brzmi Miasto 2014. Foto: Szymon Krawczyk. Krakowska Scena Muzyczna.

Tak Brzmi Miasto 2014. Foto: Szymon Krawczyk. Krakowska Scena Muzyczna.

Tego roku ze względu na skalę przedsięwzięcia część koncertowa oraz konferencyjna (ta odbędzie się w 24-25 pażdziernika) zostały rozdzielone. Już 13 czerwca wystąpi 7 zespołów i teraz właśnie więcej o ich muzyce i tym koncercie  (po prezentacji zespołów konkurs). W drugą sobotę czerwca na Zabłociu w klimatycznym klubie Fabryka zagrają (w kolejności alfabetycznej):

Bad Light District

Dojrzały alternatywny rock czerpiący z nowofalowych korzeni i silnie zachmurzony atmosferyczną psychodelią. Grupę tworzą byli muzycy kultowej krakowskiej formacji New York Crasnals. Niedawno wydali swój trzeci album “Science of Dreams”

Besides

Jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych obecnie zespołów postrockowych w Polsce. O sile przyciągania ich muzyki niech stanowi wygrana w jednym z popularnych telewizyjnych talent shows, a grają przecież instrumentalnie! Grali już m.in. trasę wspólnie z Tides Of Nebula, a obecnie sami koncertują jako headliner.

Patrick The Pan

Solowy projekt Piotra Madeja, wielkiej indywidualności lokalnej sceny, artysty, który dał się już poznać bywalcom największych polskich festiwali i trafił pod skrzydła jednej z najbardziej znaczących polskich wytwórni. Na TBM usłyszymy obezwładniający dream rockową melancholią materiał z premierowego albumu “…niczym jak liśćmi”!

Snowid

Jak zapowiadają organizatorzy: “pogańskie disco w wykonaniu grzyba i człowieka lasu.” Zupełnie poważnie – dość unikalna muzyczna synteza psycho-folk-elektro.

Straight Jack Cat

Jedna z najciekawszych w tym kraju inkarnacji surowego lecz jednocześnie porywającego swoją przebojowością rock’n’rolla! Nic dziwnego, że docenili ich jurorzy popularnego tv talent show, a w trasę zabrał zespół Coma. Dynamit na scenie!

Teddy Jr.

Jest jednym z tych artystów zza naszej zachodniej granicy, którzy dopiero w Polsce znaleźli bratnie dusze i stworzyli przekaz znajdujący drogę do serc publiczności. Folk z nutą post grunge’owej energii w wykonaniu holenderskiego muzyka z zespołem, którym zdarzyło się już m.in. supportować samego Petera Gabriela!

Zooid

Ceniona formacja krakowskiej alternatywy, specjalizująca się w opowiadaniu raczej mrocznych historii. Bardzo często można było usłyszeć ich muzykę w klubach ponad dekadę temu, a potem się rozjechali po świecie. Od pewnego czasu znów grają w Krakowie.

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

Festiwal Tak Brzmi Miasto
13.06.2015, sobota, godz. 20:00
Klub Fabryka
Kraków, ul. Zabłocie 23
Bilety: 20/25 PLN
Oficjalna strona
Wydarzenie na Fejsie.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

UWAGA! KONKURS!

Trzy podwójne zaproszenia na koncert Tak Brzmi Miasto 2015 dla trzech osób, które w trzech słowach spróbują odpowiedzieć na pytanie: Jak brzmi to miasto (Kraków)?

Dodatkowo prosimy o wymienienie przynajmniej 3 zespołów, które na festiwalu zagrały w ubiegłym roku. Można posiłkować się naszymi artykułami, np tym.

Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@megatotal.pl aż do 7 czerwca!