26 stycznia 2013 w poznańskim klubie U Bazyla zagra legenda nowej fali – zespół 1984. Supportem będą dwa młode zespoły, które czerpią inspiracje z lat 80 – Cabaret Grey oraz dogs in trees. Patronem tego wydarzenia jest MegaTotal.pl :) Niebawem do wygrania bilety!

1984 powstał w Rzeszowie w 1985 roku z inicjatywy m.in. Piotra Mizernego Liszcza. Od tamtego czasu przez zespół przewinęło się całe mnóstwo muzyków. Teraz to duet tworzony przez Mizernego i Roberta Tutę. Zespół ma na koncie płyty Radio Niebieskie Oczy Heleny, Anioł w tlenie, Specjalny rodzaj kontrastu i 4891 oraz wiele utworów, które stały się kamieniami milowymi polskiej nowej fali, jak Sztuczne oddychanie, Brak tlenu, Ferma hodowlana, Adelajda Formalina czy Radio Niebieskie Oczy Heleny.

Przed 1984 zaprezentuje się grupa Cabaret Grey z Legnicy. – Muzyczne wpływy skupiają się głównie dookoła ciemniejszej strony lat 80, ale zespół nie utożsamia się jedynie ze sceną underground tego okresu i często sięga po dzwięki inspirowane współcześniejszą muzyką (modern deathrock, post punk revieval). Niektóre kompozycje eksplodują postpunkową energią, podczas gdy inne koncentrują się na falowych brzmieniach wspartych hipnotycznym i zimnym wokalem – tak reklamują się sami muzycy.

Duet dogs in trees to muzyczny eksperyment zainicjowany w 2011 roku, poruszający się w obszarach od zimnej fali, przez elektronikę, ambient czy „field recording”, aż po muzykę etno. Ich muzyka odzwierciedla złożony proces poszukiwania rozproszonych dźwięków i kolorów, które łączą się na krótką chwilę, by już za moment zniknąć. Zespół wydał 2 mini-albumy, dostępne na http://dogsintrees.bandcamp.com

WIĘCEJ INFO
Wjazd: 26 stycznia od 19.00
Miejsce: Klub U Bazyla, ul. Św. Wojciech 28, Poznań
Bilety w przedsprzedaży: 15 PLN
Bilety w dniu koncertu: 20 PLN
Bilety do nabycia w Poznaniu: Rock Long Luck, Carton Shop, bilety24.pl, U BAZYLA
Organizator: Agencja CHAORDER we współpracy z P.W. Events.