Melodyjne rockowe granie o życiowych problemach. Co, było już? No i co z tego, kiedy fajnie grają i przyjemnie się słucha. Po 390 dniach oczekiwania Fani otrzymują do ręki cieplutki singiel 6Trainers – OPTYMISTA.

6trainers_page

Debiutancki singiel 6Trainers to dwa utwory balansujące pomiędzy popową melodią a punkowym buntem, okraszone akcentami ska, oldskulowymi chórkami i ostrymi gitarami. Oba kawałki, tytułowy Optymista oraz Chciałbym to bardziej opowieści niż klasyczne piosenki – zarówno w warstwie muzycznej jak i słownej. Zespół prowadzi w nich narrację od początku do logicznie wynikającego z historii finału. I mimo, iż historie te nie są najweselsze, zgodnie z tytułem płyty w efekcie tchną optymizmem.

6Trainers to młody skład z granicznego miasta na południu kraju. Zacięcie do przekraczania granic słychać na ich płycie bardzo wyraźnie. Klasyczne, metalizujące, gitarowe granie płynnie przeplata się z punkową zadziornością i chwytliwymi refrenami. Całość opakowana jest w rockowy klimat i robi mocne wrażenie. Bardzo dobra muzyka koncertowa.

Oficjalna premiera płytki odbędzie się dziś w cieszyńskiej Piwnicy Teatralnej. To koncert w ramach MegaRockTour -  trasy, podczas której 6Trainers wraz ze ZBiegiem OKoliczności i Syndromem Kreta promują swoje megatotalowe płyty (wyjątkowo dziś w Cieszynie i jutro w Bielsku-Białej Syndrom zastąpiony zostanie przez Chemical Garage)

OPTYMISTĘ będzie można więc kupić już na dzisiejszym koncercie w cenie 6,99 PLN.

I tym optymistycznym akcentem… ;)

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

steve
muchaphu
mariochaos
soul
zubal
trampek
basiab
profelnet.com
corner
nirvanka
oraz 253 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Rafał Urbaczka (g, śpiew)
Tomasz Gońda (g, śpiew)
Marcin Dziadek (bas, śpiew)
Marcin Trylski (dr)

Utwory na płycie:

1. Optymista
2. Chciałbym

Strona zespołu

6 Trainers – Optymista. Kup tę płytę w MegaTunes!