Już jutro, 1 grudnia ukaże się pełnometrażowy debiut Skowytu – kapeli, która jako jedna z pierwszych wydała płytę dzięki społeczności MegaTotal. Patronem krążka jest MegaTotal :)

Album promuje tytułowy utwór z płyty – Achtung, Polen!, bezkompromisowy opis polskiej rzeczywistości ostatnich miesięcy.

Idea kawałka Achtung, Polen! jest bardzo prosta. Chcieliśmy ostry przekaz tekstowy ubrać w muzykę, którą mogą puścić radia rockowe w tym kraju – mówi wokalista zespołu, Ługi. – Taki trochę sabotaż. Podobnie jak w przypadku piosenki Ona jest Nazi, udało się osiągnąć zamierzony efekt i kawałek hula w radiu.

Autorem okładki i oprawy graficznej płyty jest wschodząca gwiazda polskiego komiksu – Marcin Podolec, autor między innymi albumu Czasem. Przygotował on własną, niezależną wizję muzyki Skowytu.

Praca nad oprawą graficzną płyty była od dawna moim marzeniem, do tego rejony muzyczne, w które się zapuszczam, to wszelkie pogranicza rocka, stąd decyzję o przystąpieniu do projektu podjąłem dość szybko. Przesłuchałem materiał, przeczytałem sugestie, praca nad projektem przebiegła w atmosferze wzajemnej mobilizacji i koniec końców mogę powiedzieć, że dostałem wolną rękę. No i mamy finał: rewolucja i motylki – tak sprawę komentuje Marcin.

Na płycie Achtung, Polen! znajdzie się  11 utworów – między innymi Ona jest Nazi i Jest nas dwóch.

Patronami medialnymi płyty są: Antyradio, Gitarzysta, MegaTotal.pl, CGM, MusicSerwis.com.pl, Independent, Nuta.pl, naszemiasto.pl oraz Students.pl.

Premiera już jutro!