Główną nagrodę IX Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych odebrała wrocławska kapela Ode to Venus. Za inteligentne łączenie różnych muzycznych stylistyk wyróżnienie otrzymał polecany przez załogę MegaTotal zespół Echoe.

Podczas tegorocznego festiwalu na przesłuchaniach spotkało się trzydziestu wykonawców, wybranych z ponad setki nadesłanych zgłoszeń. Na scenie, w finale wystąpiły już tylko trzy zespoły: grający ekspresyjne połączenie funky, jazzu soulu i r’n’b Kofi, rockowo-rhythm‘n’bluesowo-funkowy Smokestack oraz mroczna, psychodeliczna Ode to Venus. Ta ostatnia kapela przekonała jury charyzmatycznym wokalem Macieja Sołtysa i mocnym, rockowym graniem, pulsującym we wspólnym rytmie niczym jeden organizm. Gwiazdą finałowego wieczoru był zespół Mikromusic!

Nagroda Grand Prix (9000 PLN): Ode to Venus (Wrocław)
Nagrody II stopnia (po 4000 PLN): Smokestack (Kalisz) i Kofi (Opole)

Wyróżnienia (nagrody rzeczowe) otrzymali wykonawcy z interesującym muzycznym potencjałem: Dominik Plebanek z Krakowa (zwrócił uwagę jako świetny gitarzysta, który zaprezentował ciekawe kompozycje); Funky Carnivale z Wrocławia (podobał się hip-hop na żywo z humorem i dystansem) oraz także wrocławski Echoe (docenione zostało inteligentne łączenie różnych muzycznych stylistyk).