Debiutancka płyta zespołu Adios przynosi inspirującą i żywiołową porcję muzyki, jakiej odnalezienie w krajowych sklepach muzycznych, a nawet w mediach graniczy z cudem. Trzy ogniste utwory wykonane przez śpiewającą po hiszpańsku wokalistkę i grający z wigorem rockowy skład, to rzadko spotykany wielokulturowy konglomerat brzmień, łączący wpływy punk i ska, flamenco, a także tradycyjnej piosenki latynoamerykańskiej.

Także i w warstwie wokalnej jest różnorodnie i klimatycznie. Zmysłowe i przepełnione emocjonalnością interpretacje Katarzyny, przeplatane są bardziej rockandrollowymi wokalizami zachrypiałych desperados a czasem el mariachis rodem jakby prosto z meksykańskich kantyn.

Bogactwo stylistyczne Adios z pewnością jest odzwierciedleniem indywidualnych doświadczeń muzyków zespołu. U podstaw zadziorności tych utworów z pewnością leży fakt, iż większość składu ma za sobą bogate doświadczenia ze sceny rockowej i punkowej (Skowyt, Loft, Stan Miłości i Zaufania). Przyznają się jednak również do inspiracji takimi wykonawcami jak meksykańskie Cafe Tacuba, Los de Abajo, czy Julieta Venegas a także muzyką Hiszpanów z Huecco i Ojos De Brujo. Mniej obeznanym w rzeczy fanom możemy zasugerować delikatne skojarzenia z Tito & Tarantulas, ale tylko w tych szybszych i zdecydowanie bardziej rockowo brzmiących fragmentach utworów.

“Carino digital” to doskonała propozycja dla osób poszukujących nowych przygód muzycznych, mogąca wskazać drogę do zupełnie nowych kulturowych obszarów. To także idealny materiał na gorące letnie noce, pełne tanecznego szaleństwa i lekko paprykowego chilijskiego Merlot, spożywanego oczywiście w zalecanych przez lekarza lub farmaceutę ilościach ;)

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Zobacz stronę zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

1. mdwh
2. joannawwa
3. gwizd
4. klekot
5. black_dev
6. wspione
7. steve
8. kuzyn
9. małgosiak
10. pejopejo1

oraz 210 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Kasia Świrkowicz – wokal
Marek Świrkowicz – gitara
Piotr Wąsiewicz – gitara
Tomasz Stasiak, bas, wokal
Janek Zasztowt – perkusja, instrumenty perkusyjne
Gościnnie Andrzej Orłowski – akordeon

Utwory na płycie:

1. Cariño digital
2. Los aviones
3. Chicas y maletas

1. mdwh

2. joannawwa

3. gwizd

4. klekot

5. black_dev

6. wspione

7. steve

8. kuzyn

9. małgosiak

10. pejopejo1