Dzięki staraniom Stowarzyszenia Łódź Filmowa, organizatora Forum Kina Europejskiego oraz Kina Charlie do Łodzi zawita John Malkovich, który w Teatrze im. S. Jaracza zaprezentuje monodram “The Infernal Comedy”. W ramach wizyty aktora odbędą się również imprezy towarzyszące: kinowa projekcja monodramu, przegląd filmów, spotkania z publicznością oraz studentami Szkoły Filmowej. MegaTotal.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia :)


Fabuła sztuki czerpie z prawdziwej historii życia Jacka Unterwegera, okrutnego mordercy, który był jednocześnie uznanym pisarzem i dziennikarzem. John Malkovich zagra Unterwegera, który czytając fragmenty swojej najnowszej książki wraca do przeszłości. Jego monologom towarzyszy muzyka Vivaldiego, Mozarta, Glucka, Haydna i Mozarta. Na scenie obok aktora występują dwie śpiewaczki operowe.

Infernal Comedy

Infernal Comedy

Malkovich wystąpi w ramach europejskiego tournée, a w Łodzi zaplanowane jest jedyne w Polsce biletowane przedstawienie. Spektakl będzie można zobaczyć 4 czerwca o godz. 20 w Teatrze Jaracza .

Infernal Comedy

Infernal Comedy

Dzień wcześniej, w piątek 3 czerwca o godzinie 17:00 aktor spotka się ze studentami łódzkiej Filmówki, zaś o 19:30 w kinie Bałtyk odbędzie się spotkanie z publicznością i projekcja filmu „Tancerz”.

Ten film to debiut reżyserski Johna Malkovicha. Jego akcja dzieje się w Peru w 1980 r. Oficer policji przez 12 tropi przywódcę partyzantów. W tym czasie poznaje atrakcyjną nauczycielkę tańca, która zmienia jego życie. Występuje m.in. Javier Bardem.

Infernal Comedy

Infernal Comedy

W uzupełnieniu Kino Charlie przygotowało przegląd filmów, przy których Johna Malkovich pracował jako aktor, reżyser lub producent. Znajdą się wśród nich: Tajne przez poufne, Niebezpieczne związki, Juno, The Infernal Comedy, Red, Cień Wampira, Akademia tajemniczych sztuk pięknych, Być jak Stanley Kubrick.

Osoby, które otrzymają zaproszenia, zostały lub za kilka chwil zostaną powiadomione mailowo. Gratulujemy :)