Broken Lifeforms to wydany w 2006 roku minialbum poznańskiego kwintetu Appleseed, uprawiającego trudny do zdefiniowania, ale wyrazisty formalnie muzyczny przekaz.


Jeśli mamy użyć terminu rock progresywny, to trzeba zaznaczyć, iż tutaj nie jest to bynajmniej tylko określenie kojarzące się z muzyką lat 70′. Owszem słychać tu wpływy wykonawców takich jak King Crimson, Pink Floyd czy Wishbone Ash, przejawiające się choćby w użyciu hammondów. Słychać jednak także wyraźne nawiązania do wielkich marek rocka z lat późniejszych. Pobrzmiewa monumentalizm budowania nastroju Archive, otwartość w podejściu do kreacji charakterystyczna dla Mars Volta czy skłonność do odlotu miary Ozric Tentacles.

Niepodważalną siłą zespołu jest wypracowany na drodze ponad dziesięcioletnich doświadczeń unikalny i rozpoznawalny styl, kumulujący wielość inspiracji i przyciągający rzadką cechą odkrywania nowych wcieleń tych utworów za każdym kolejnym przesłuchaniem. Jeśli ktoś pragnie słuchać zakupionej płyty z niekłamaną satysfakcją częściej niż kilka razy, to z całą premedytacją zapraszamy do zakupu.

Określenie “progresywny” w przypadku Appleseed cały czas nie traci na swej mocy.

W ubiegłym roku ukazał się debiutancki album Appleseed – Night in Digital Metropolis. Zespół zbiera także fundusze na wydanie kolejnego krążka. Przyczyń się do jego powstania i zainwestuj w ten album lub kup wersję pudełkową Broken Lifeforms w bazarze.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Natalia Brzozowska: bass
Maciej Hoffmann: drums
Wojtek Deutschmann: guitars, keyboards
Radek Grobelny: vocal
Bartek Bąk: guitar

Lista utworów:

1. Intro (0:12)
2. Lullaby (4:11)
3. Twin World (7:15)
4. Slavery (5:59)
5. Three Little Gates (6:50)
6. Outro (0:45)