Łódzki Klub Wytwórnia zaprasza na serię niezwykle interesujących koncertów. Będzie rockowo, hiphopowo, dancingowo i jazzowo. Łódzkie projekty muzyczne i światowe sławy. To trzeba zobaczyć.

6 marca (niedziela): O.S.T.R. & ŁDZ Orkiestra, DJ Haem, Kochan

Start: 18:00
Wjazd: 35 PLN – 40 PLN (w dniu koncertu)
Support: Afront
Wstęp od lat 18!

Zgodnie z tradycją, początek roku to nowy album solowy O.S.T.R. Wytwórnia zaprasza na koncert promujący płytę „Jazz, dwa, trzy”.

Na scenie oczywiście akompaniująca raperowi ŁDZ Orkiestra (zespół udziela się także na płycie, można więc spodziewać się soczystych aranżacji i improwizacji), DJ Haem i Kochan.

Jako support wystąpi kolejny łódzki projekt – duet Afront. Po wydaniu dwóch doskonałych albumów nakładem Asfalt Records – Jasiu i Kasina ostatnio nie dawali o sobie znać, ale wspólny koncert z Ostrym będzie być może impulsem do wznowienia działalności.

7 marca (poniedziałek): Maciej Maleńczuk – Psychodancing

Start:19:00
Wjazd: 40 PLN (z kartą Klubu Wytwórnia) – 50 PLN

Maciej Maleńczuk i zespół Psychodancing powracają na sceny klubów muzycznych w całej Polsce w wielkim stylu! Po sukcesie pierwszej wspólnej trasy koncertowej, ruszyli w drugą – Psychodancing Live, promującą ich najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo, będące kompilacją psychoaranżacji największych przebojów polskich i światowych scen dancingowych! Na koncercie w łódzkiej Wytwórni będzie można je usłyszeć na żywo.

W programie koncertu Psychodancing Live znajdą się ulubione przez publiczność przeboje z repertuaru m.in. Bogdana Łazuki, Wojciecha Młynarskiego, Stanisława Grzesiuka, Johny’ego Casha, Franka Sinatry i innych. Obok Maleńczuka na scenie wystąpi zespół Psychodancing w składzie: Maciej Muraszko, Andrzej Laskowski, Jakub Frydrych, Grzegorz Stasiuk.

8 marca (wtorek): Kroke & Maja Sikorowska

Start: 19:00
Wjazd: 45 PLN (z kartą klubu Wytwórnia) – 50 PLN

Dziewczyna śpiewająca po grecku. Zespół czujący bezbłędnie etniczne klimaty. Bałkany i Orient, Morze Śródziemne z jego wyspami, nieparzyste rytmy i melizmaty tworzą razem świat niezwykły. Świat egzotyczny ale nie egzotyką rodem z taniego obrazka. To jest muzyka pozostająca w pamięci na długo, płynąca z jej źródeł. Udajcie się z nimi w podróż tam, gdzie miłość to wiersz miłosny a nienawiść to pchnięcie nożem.

Maja Sikorowska – krakowska wokalistka śpiewająca także po grecku (matka Greczynka) ma za sobą kilka lat pracy estradowej, najpierw z zespołem Pod Budą, później z ojcem, liderem Pod Budą, z którym nagrała trzy płyty. Obecnie działa solo.

Zespół Kroke, bardziej znany za granicą niż w kraju, to jedna z najlepszych kapel grających szeroko pojmowaną muzykę etniczną. Płyty trzech wirtuozów z Krakowa można znaleźć w wielu sklepach całej Europy. Współpracują z Nigelem Kennedym, Edytą Gepert a teraz połączyli swoje siły z Mają Sikorowską.

14 marca (poniedziałek): Gregorian

Start: 20:00
Wjazd: 120-170 PLN

Największe przeboje wykonane w kultowych, „gregoriańskich” aranżacjach. Mistyczne wersje naszych ulubionych utworów. Opary tajemniczości oplatające hity ze szczytów list przebojów.
W marcu jeden z najbardziej rozpoznawalnych chórów świata ponownie odwiedzi Polskę! Podczas ich koncertów w 2008 i 2009 roku warszawska Sala Kongresowa pękała w szwach. Zachwycona publiczność zgotowała mnichom owacje na stojąco, bisom nie było końca. Dlatego grupa postanowiła powtórnie wystąpić w naszym kraju. Już w marcu rewelacyjni „zakonnicy” wystąpią w Łodzi.

26 marca (sobota): Hołdys Kosmos

Start: 20:00
Wjazd:
miejsca siedzące: 50 PLN (z kartą klubu Wytwórnia) – 60 PLN
miejsca stojące: 30 PLN (z kartą klubu Wytwórnia) – 40 PLN

Jeden z najbardziej charyzmatycznych artystów w polskiej historii – Zbigniew Hołdys powraca po 10 latach przerwy z całkiem nowym składem w projekcie Kosmos.

Podczas koncertu, który potrwa ponad dwie godziny usłyszeć będzie można nieco starych piosenek uwielbianych przez publiczność – “Autobiografię”, “Pepe wróć”, “Nie płacz Ewka”, “Bażancie życie”. Hołdys sięgnie też do utworów z albumu Hołdys.com – “Kołysanka dla Tytusa”, “Molier”, “Jestem głupi”. Pojawią się też zupełnie nowe utwory, które powstały w ostatnim czasie.

30 marca (środa): Piotr Rogucki: Loki – wizja dźwięku

Start: 20:00
Wjazd:
miejsca siedzące: 40 PLN (z kartą klubu Wytwórnia ) – 45 PLN
miejsca stojące: 30 PLN (z kartą klubu Wytwórnia) – 35 PLN

Pierwszy solowy album i pierwsza solowa trasa koncertowa Piotra Roguckiego rozpocznie 30 marca się koncertem w Wytwórni! Tego dnia o godz. 20:00 wierni fani zespołu Coma, z którego wywodzi się Rogucki, będą mogli w klubie przy ul. Łąkowej 29 usłyszeć solowy koncert artysty promujący płytę “Loki – wizja dźwięku”. Zaplanowana przez artystę trasa koncertowa obejmie kilkanaście najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Na koncertach Piotr, z towarzyszeniem kilkuosobowego zespołu, zaprezentuje materiał z albumu, oczywiście nie zabraknie też niespodzianek.

3 marca (czwartek), 10 marca (Czwartek): otwarte Jam Session

Start: 19:00
Wjazd: FREE

Wytwórnia rozpoczyna regularne spotkania z jazzem. Do udziału w czwartkowych wieczorach zaprasza muzyków, zarówno tych obytych ze sceną jak i tych, którzy jeszcze na niej nie grali – w jam session udział wziąć może każdy, kto zjawi się z własnym instrumentem.

To prawdziwa gratka dla melomanów chcących posłuchać żywej muzyki w wykonaniu pasjonatów jazzu.