Już niebawem ze społeczności MT wyłoni się pierwsza supergrupa. Tak prawdę mówiąc było to tylko kwestią czasu – przy takim potencjale artystycznym i więziach towarzyskich, jakie rozkwitają co dzień na naszych stronach nie mogło stać się inaczej. Pierwsze objawy poznamy w drugiej połowie kwietnia, a już teraz krótka zapowiedź. [Redakcja]

Lecter i Asz. foto Katarzyna Szuba

Lecter i Asz. foto Katarzyna Szuba

Kochani :)
Po wydaniu trzeciej płyty zespół iNNi, z różnych przyczyn, stanął na rozdrożu i musi się nieco ogarnąć zanim zdecydujemy ostatecznie co dalej ze sobą począć. Mam jednak nadzieję, że „Neonowa” nie będzie ostatnim naszym wspólnym dziełem… I żeby nie zapeszać, tyle w tym temacie :)  Dodam tylko dla uspokojenia Inwestorów, że nadal będziemy grywać koncerty, promować MegaTotal.pl i sprzedawać płytę.

Ponieważ jednak nie potrafię usiedzieć spokojnie w miejscu, mam dla Was nową propozycję. Uprzejmie samodonoszę, że właśnie ruszyły prace nad płytą, którą firmuję swoim własnym nazwiskiem. Nie będę jej jednak tworzył sam. Do udziału w tym projekcie zaprosiłem grupę różnych muzyków, których nazwiska będę oczywiście sukcesywnie zdradzał.

W składzie tym znajdziecie przede wszystkim instrumentalistów z MT. Pierwszy zaangażował się Tomek Herbrich (Projekt LR) i z nim właśnie tworzymy tzw. podstawę :) Oprócz moich i Tomka pomysłów, posłuchacie także kompozycji Climaxa i Rikera.

Rzecz jasna nie zdradzę jeszcze wszystkich zamysłów dotyczących całości przyszłego krążka, ale z pewnością jego zawartość zabrzmi zupełnie inaczej niż płyty iNNych :) Teksty natomiast to nadal moje przemyślenia o tym i owym :)
Pierwsza odsłona nastąpi w drugiej połowie kwietnia, kiedy to Waszym uszom oddamy kompozycję Tomka pt. „Niezasłane łóżko”. Z czasem udostępnimy tę pieśń w kilku wersjach, bo może to być sympatyczna pamiątka, dająca przy tym obraz, jaki proces przechodzi piosenka nim wysłuchamy jej z gotowej już płyty. Usłyszycie zatem zarówno to pierwsze domowe demo, jak i robocze wersje studyjne.

Jesteśmy otwarci na współpracę i zabawę dźwiękami, serdecznie więc zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie „Szepty i Krzyki”, bo tak roboczo zatytułowałem ten krążek. Zatem zagraj, zaśpiewaj z nami, szepcz lub krzycz, po prostu zostaw swój ślad…

Artur Szuba