21 czerwca w łódzkim Bajkonurze odbędzie się druga edycja Bandstartu – warsztatów poświęconych karierze muzycznej. Poprowadzi je Leszek Biolik. Najbardziej obiecujący zespół weźmie udział w Ekspresowej Sesji Nagraniowej w Radio Łódź. Masz zespół, ale nie wiesz, jak dalej ma się rozwijać Twoja kariera muzyczna? Ten warsztat jest dla Ciebie!

Druga edycja Bandstartu została przygotowana specjalnie z myślą o zespołach poszukujących inspiracji. Całodniowy warsztat obejmie takie tematy jak: przygotowanie zespołu, budowanie publiczności, promocję, obecność w mediach i zarabianie na muzyce.

Spośród grup, które wyślą wcześniej swoje zgłoszenia, Leszek Biolik wybierze osiem, które wezmą udział w warsztacie.

Zespoły będą miały okazję zaprezentować fragment swojej muzyki na żywo, a następnie podyskutować o brzmieniu, przygotowaniu i możliwościach rozwoju. Leszek Biolik w formie warsztatowej będzie doradzać, dając wskazówki i dyskutując o aspektach wykonawczych i artystycznych.

Plan wygląda tak:

Część 1 – 10:00 – 16:00: Przesłuchania zespołów i warsztaty.

W połowie przesłuchań – o godz. 13:00 – będzie przerwa na wspólny posiłek, podczas którego można będzie również podyskutować o muzyce :-)

Część 2 – 16:00 – 18:00: Leszek Biolik poprowadzi otwarty wykład zatytułowany “Jak budować karierę muzyczną?”, poświęcony wszystkim najważniejszym kwestiom, decydującym o powodzeniu zespołu na rynku muzycznym.

Na sam koniec Leszek Biolik wybierze najbardziej obiecujący skład, który weźmie udział w Ekspresowej Sesji Nagraniowej w Radio Łódź i otrzyma miesiąc prób w Bajkonurze!

Aby wziąć udział w specjalnej edycji Bandstart, trzeba się zarejestrować i opłacić wpisowe (15 PLN) dla każdego uczestnika. Zespoły, które chcą zaprezentować na żywo swoje utwory i podyskutować o nich z Leszkiem Biolikiem, proszone są o wysłanie linków do swojej twórczości (SoundCloud, YouTube, Bandcamp, itd.) e-mailem na adres bandstart@bajkonur.pl.

Warsztaty otwarte są również dla wolnych słuchaczy, chcących wziąć udział w wydarzeniu.

Liczba miejsc ograniczona!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania, skorzystaj z poniższych linków:

Zapisy na Bandstart: https://bandstart2.evenea.pl/

Bajkonur: http://bajkonur.pl/ https://facebook.com/bajkonur bandstart@bajkonur.pl

Otwarta Scena: http://otwartascena.pl/ https://www.facebook.com/EkspresoweSesjeNagraniowe