TAK BRZMI MIASTO, czyli próba nakreślenia muzycznego wizerunku Krakowa odbędzie się 14 i 15 czerwca w klubie Fabryka. Złożą się na nią m.in. prezentacja zespołów, panele dyskusyjne, warsztaty, giełda sprzętu muzycznego oraz targ prezentujący lokalne firmy, wydawnictwa i inicjatywy. Patronujemy tej szczytnej inicjatywie :)

W XXI wieku muzyki szukać można wszędzie. Zaskakująco rzadko szuka się jej jednak na własnym podwórku. Festiwal Tak Brzmi Miasto ma to zmienić. 14 i 15 czerwca krakowski klub Fabryka zamieni się w muzyczne centrum miasta.

Podczas dwu dni imprezy wystąpi silna reprezentacja niezależnej muzycznej strony miasta spod znaku folku, alternatywy, bluesa, hip hopu czy rocka.

Obok koncertów odbędzie się cała gama aktywności: wykłady i panele dyskusyjne na temat crowdfundingu, współpracy klubów koncertowych z muzykami, realizatorów z zespołami czy menedżerów z zespołami, warsztaty instrumentalne i fotograficzne, płytowe swap party, speed-dating, projekcje wizualnych dokonań krakowskich muzyków, giełda sprzętu muzycznego oraz targ prezentujący lokalne firmy, wydawnictwa i inicjatywy.

Festiwal TAK BRZMI MIASTO odbędzie się 14 i 15 czerwcaw krakowskim klubie Fabryka. Jego organizatorem jest Krakowska Scena Muzyczna. Dwudniowy karnet w przedsprzedaży kosztuje 25 PLN – to wychodzi mniej niż 3 PLN za jeden koncert!

Więcej informacji na:
www.takbrzmimiasto.pl
www.fb.com/takbrzmimiasto

WYKONAWCY, KTÓRZY ZAGRAJĄ PODCZAS FESTIWALU:

MILION MUCH

Milion Much to w tym wypadku zaledwie 5 muzyków znanych w Krakowie z co najmniej 7 projektów. Zespół tworzy wspólnie najmłodszy okaz tegorocznego line-upu.

CF98

CF98 na krakowskiej scenie mają już swoje lata. Przeżyli falę punka i pozostali jej wierni do dziś.
Mimo że wokalistka znana jest ze srebrnego ekranu, mówią o sobie, że nie są zespołem z castingu, a po prostu grupą przyjaciół, która dobrze się bawi.

SUBLOKATOR

Sublokator powstał w Krakowie w 1997 roku i działa nieprzerwanie do dziś. Obok ich energii i tekstów nie można przejść obojętnie. Jeśli chcecie sprawdzić, jak brzmi kiełbasa i banan czy mizeria… przekonacie się.

POŁUDNICA

Południca to zespół komiksowy co się w ramkach nie mieści. Nic dziwnego, skoro ma 3,5 m i waży 350 kg. Jej palce i gardła brzmią glitch-folkiem. Południca: usposobienie łagodne, stan wolny, w kwiecie wieku.

DISPERSE

Disperse to zespół, który ciężko przeoczyć – mają międzynarodowy kontrakt, setki tysięcy odtworzeń na YT, dziesiątki tysięcy fanów. A jednak ich międzynarodowa popularność zdaje się odwrotnie proporcjonalna do popularności w Krakowie. Czas to zmienić.

THE FUSE

The Fuse twierdzą, że z fascynacji funkiem lat 70-tych i groove’em powstaje dynamit. Podobno taki właśnie był ich początek. Na festiwalu pokazać mają, jak zapalną są mieszanką.

GADABIT

Gadabit to krakowska grupa okołohiphopowa, która namawia do gadania i wypowiadania zakazanych zdań.

SMINGUS

Smingus kiedyś prosił, żeby nie pytać. Dziś jest nieco bardziej skory do rozmowy. Smingus to muzycy, którzy opowiadają smutne historie w smutnych piosenkach, a gdy tylko uśpią Waszą czujność, wystawiają pazurki i podrywają do tańca.

KIND OF VENUS

Świeży początek dnia drugiego to Kind of Venus – nowy skład złożony m.in. z muzyków Zooid. Serwują noir rock’n’roll.

SMKKPM ULTRA

SMKKPM ULTRA to po prostu dobra zabawa. Grupa mężczyzn założyła klub wolny od kobiet. W klubie zaczęli tworzyć muzykę. Zaprosili do klubu Olę i wyszli na imprezę. Tak powstała ULTRA.

VLADIMIRSKA

Vladimirska to cichy szept nocnych ulic. Raz groźnych i oschłych, raz ciepłych i przytulnych. To suma miłości wokalistki Scotii Gilroy do Polski, polskiej literatury i… folkowych melodii, opakowana w niecodzienne instrumentarium i niecodziennych muzyków.