Piąty już wieczór z Taperami XXI Wieku na festiwalu Cinergia będzie należeć do krakowskiej kapeli Cinemon, która zaprezentuje autorską ścieżkę dźwiękową do filmu Takeshi Kitano LALKI. Początek dziś (9 listopada) o godzinie 18:00 w łódzkim Kinie Charlie. Bilety na koncert można kupić „za ile się chce” na eventoid.pl!

Ten wyjątkowy film Takeshi Kitano to trzy współczesne opowieści o miłości zainspirowane konwencją teatru Bunraku. Poetycka wizja straconej miłości i drogi, jaką trzeba przebyć by odnaleźć katharsis.

Presja otoczenia sprawia, że miłość dwojga kochających się ludzi przeżywa kryzys. Ruszają więc w drogę w poszukiwaniu oczyszczenia. Dziwna to droga. Ubrani w tradycyjne kimona, złączeni czerwonym sznurem wędrują poprzez wiele krain wzbudzając ciekawość tłumu.

Po drodze stykają się z historiami, które jak ich, doprowadziły kochanków do tragedii.

Oto obecny szef jakuzy, będąc jeszcze młodzieńcem spotyka się z pewną dziewczyną. Któregoś popołudnia wychodzi jak co dzień z domu i nie wraca. Ona czeka na niego całymi latami, przesiadując na ławce, przy której się spotykali. Jeden niezrozumiały postępek ma wpływ na życie dwojga przeznaczonych sobie ludzi.

Fan zakochany w gwiazdce muzyki pop co wieczór wyczekuje na nią pod salą koncertową. Ona nie ma pojęcia o jego istnieniu. Gdy ulega wypadkowi, który szpeci jej twarz, wycofuje się z życia publicznego. On, próbując odwrócić los wykłuwając sobie oczy.

Czas trwania 109 minut.

Cinemon to krakowski kwartet doświadczonych instrumentalistów, zafascynowanych z jednej strony twórczością rockowych gigantów z lat siedemdziesiątych a z drugiej wolnością, jaką daje jazzowa improwizacja. W ich muzyce słychać wyraźne inspiracje dokonaniami wirtuozów ze złotej epoki rocka i jazzrocka. Twórczość zespołu to wypadkowa rockowej energii, jazzowej improwizacji i wyjątkowej umiejętności komponowania instrumentalnych, sugestywnych dźwiękowych ilustracji. W jego repertuarze nie brakuje też klasycznych, rockowych ballad.

W 2009 roku Cinemon własnymi siłami nagrał i wydał debiutancką płytę długogrającą zatytułowaną po prostu CINEMON, która stanowi niezwykle energetyczną i spójną konstrukcję zbudowaną z solidnej dawki wirtuozerii, melancholii i psychodelicznych klimatów opartych na sugestywnych kompozycjach.

Cinemon tworzy czwórka doświadczonych muzyków zaangażowanych we współpracę z wieloma artystami i instytucjami. Współdziałanie z tak odległymi od siebie podmiotami jak Teatr STU w Krakowie, Tourette, Firma Muzyczna, Route66 czy międzynarodowy projekt Let Me Introduce You To The End zdecydowanie ma wpływ na twórczość zespołu.