Sześćdziesiąta druga megatotalna premiera to spora dawka czadu w postaci funkrockowej piguły o nazwie Enigma. Jej autorem jest skład działający pod szyldem Dirty Brick. To nieprzyzwoicie czadowa i utalentowana kapela. Jej atuty to świetne kompozycje, charyzma wokalisty i zmienność klimatów przy zachowaniu własnego stylu.

Zespół Dirty Brick powstał w listopadzie 2009 roku z inicjatywy Kuby i Wojtka. Chłopaki wiele koncertują i mimo dość młodego wieku nie boją się eksperymentować – często grają instrumentalnie lub akustycznie. Dzięki swej otwartości na różne formy przekazu a także pracowitości dochowali się własnego unikalnego brzmienia, które świetnie oddaje mini album Enigma.

Dirty Brick to dynamiczna muzyka, kipiąca gęstym grunge’owym brzmieniem, przyprawiona sporą domieszką psychodelii i odrobiną funkowej nuty. Dwadzieścia jeden minut muzyki budzi najlepsze skojarzenia z klasyką unoszącego się w przestworzach rocka od The Doors począwszy, poprzez Pearl Jam czy The Cult, a na Kings Of Leon kończąc…

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:

1. mdwh
2. Jawnogrzesznica
3. gosieńka
4. ag001
5. malena
6. wspione
7. gerber25
8. aivefuin
9. Duch_i_Mrok
10. adrianapt

oraz 90 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Kuba Wojciekiewicz – wokal, gitara
Wojtek Grzesista – gitara
Łukasz Ratka – bas
Łukasz Grzybiński – perkusja

Realizacja nagrań: Mateusz Kuraczyk, www.magazinestudio.pl
Miksy i mastering: Paweł Jaremko, www.klinikamuzyka.pl

Utwory na płycie:

01. Enigma
02. Wall Of Shame
03. Everyone
04. Don’t Apologize
05. Secrets