Członkowie fanklubu Republiki i Grzegorza Ciechowskiego „Republika Marzeń” zapraszają zespoły, które chciałyby zagrać na przyszłorocznym ogólnopolskim zlocie – „Dniu Białej Flagi”.

Kolejne republikańskie święto odbędzie się 28 kwietnia 2012 roku w toruńskim klubie „Od Nowa”, w którym Republika rozpoczynała swą wielką karierę. Nazwa zlotu nawiązuje do “Białej flagi” – słynnego przeboju grupy, po raz pierwszy wykonanego publicznie 25 kwietnia 1981 roku. Dlatego właśnie w okolicach tej daty co roku spotykają się najwierniejsi fani twórczości Ciechowskiego. Zarówno ci, którzy pamiętają pierwsze koncerty Republiki, jak i młodsi, którzy nie mieli szansy zobaczenia jej na żywo.

„Dzień Białej Flagi” to jednak nie tylko nostalgiczne spotkania, ale także zabawa, konkursy i koncerty. Na toruńskiej imprezie grali, m.in. Harmidersi, Zielone Ludki, iNNi, The Lollipops i Transsexdisco.

Kapele zainteresowane występem podczas Dnia Białej Flagi powinny zgłosić swój akces do końca listopada. Wystarczy na adres dbf@republikamarzen.pl wysłać informacje o zespole i jego ewentualnych związkach z Republiką.

O tym, kto zagra na DBF-ie, w drodze głosowania zadecydują członkowie Republiki Marzeń, a werdykt poznamy pod koniec grudnia.

Więcej informacji: www.republikamarzen.pl