Trzydzieści lat temu w toruńskim klubie Od Nowa rodziła się legenda. U progu kariery stała jedna z najważniejszych polskich grup – Republika. 25 kwietnia 1981 roku po raz pierwszy publicznie wykonała piosenkę Biała flaga, która z czasem stała się hymnem fanów zespołu. Ci najwierniejsi po raz kolejny spotkają się podczas Dnia Białej Flagi. 16 kwietnia w klubie Od Nowa zagra dla nich zespół iNNi. Imprezie patronuje MegaTotal.pl :)

Magnetyzm Republiki z nieustającą siłą przyciąga nowe pokolenia słuchaczy. W sobotnią noc z 16 na 17 kwietnia spotkają się po raz kolejny.

W programie tegorocznego DBF-u znalazły się m.in. pokazy materiałów audio i video, konkursy z nagrodami, loteria a nade wszystko spotkania z gośćmi honorowymi, blisko związanymi z Republiką (na zlotach bywają także sami jej muzycy), mającymi swój wkład w sukces zespołu oraz „republikanami” – fanami zespołu z całej Polski.

Organizatorzy zlotu – fanklub Republika Marzeń, zaprosili również wybrany w głosowaniu zespół iNNi, który oprócz własnej twórczości zagra utwory Republiki.

Celem, który nam przyświeca, jest podtrzymywanie pamięci o wybitnym artyście – Grzegorzu Ciechowskim oraz grupie Republika – mówi Natalia Drzewoszewska z Republiki Marzeń – Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy pragną spędzić magiczne chwile z udziałem wyjątkowych ludzi, w aurze wspomnień i muzyki Republiki, jak zawsze w toruńskiej Od Nowie. Wejście kosztuje 25 złotych, a więcej szczegółów można znaleźć na naszej internetowej stronie: www.republikamarzen.pl.

Bilety będą do nabycia w kasie klubu Od Nowa tuż przed rozpoczęciem imprezy. Można jednak już teraz je zarezerwować pisząc na adres bilety[at]republikamarzen.pl i podając imię i nazwisko zamawiającego oraz ilość biletów. Zarezerwowane bilety będą do odbioru 16 kwietnia w kasie klubu Od Nowa.

Istnieje również możliwość opłacenia biletu drogą internetową (szczegóły w mailu zwrotnym po złożeniu rezerwacji). Pierwsze 100 osób, które zakupią bilety w ten sposób, otrzyma singiel Halucynacje zespołu Half Light.

Płytka zapowiada album zatytułowany Nowe orientacje, który w całości będzie elektroniczną wersją debiutanckiej płyty Republiki Nowe sytuacje. Jego premiera odbędzie się 29 sierpnia bieżącego roku – w dniu urodzin Grzegorza Ciechowskiego.