Dobrze chodzący bas, przyjemnie brzęczące gitary, chwytliwe melodie i skoczne rytmy. Debiutancki singiel Gry Pozorów to kawał znakomitej, poprockowej muzyki z nowofalowymi inklinacjami. Bez kompleksów, martyrologii, zadęcia i bólu świata. Czysta,  świetna zabawa.

megasp0016_grapozorow_page

Pozoranci mają dar komponowania dynamicznych, wpadających w ucho piosenek niczym grupa New Order, której wpływ słychać bardzo wyraźnie. Last Journey to przyczajony tygrys – pod pozornie leniwym tematem kryje się silny ładunek emocji. Myself z pulsującym basem i wysoko jadącymi gitarami to idealny podkład do zjazdu na krechę rowerem po stromym zboczu. Z całości wybija się utwór 1000 Jumbo Jetów, bardzo proste, ale jakże sugestywne, wykrzyczane po polsku miłosne wyznanie, które nie chce się od człowieka odczepić niczym rzep ;)

Gra Pozorów to grupa dobrych znajomych świetnie bawiących się grając muzykę. Tworzą na poddaszu w jednej z podmiejskich dzielnic Warszawy. Ich piosenki powstają głównie nocą przy zasłonie dymnej z fajki wodnej i gwarze ludzi nasłuchujących z drugiej strony ulicy. Inspiracje czerpią z czeluści torrentów i zakurzonych płytotek swoich rodziców.

Zespół powstał jesienią 2001 w Siedlcach. Założyło go dwóch kumpli: Michał Stefaniak i Rafał Żukowski. W 2005 roku zarejestrowali 4 piosenki i umieścili je na ep DEMO 2005.
Skład zespołu w tym czasie ulegał wielu zmianom, a kapela przeniosła się do Warszawy. Wkrótce dołączyli doń Mateusz Banasiuk (ex-perkusista Muzyki Końca Lata) oraz Piotr Cudnok (dziś zespół Powieki). Po kilku miesiącach wymienił go Kuba Starzyński.
W 2007 roku kapela wydała kolejną epkę PANI E, która połączyła starą i nową twórczość zespołu. Kolejne miesiące wypełnione zostały koncertami i pracą nad nowymi kompozycjami i brzmieniami.
Pod koniec lutego 2008 roku zespół wszedł do studia  z całkiem nowymi pomysłami i dwa miesiące później wydał swoją trzecią płytkę, zatytułowaną EP·3. Dalsze poszukiwania nowych brzmień skierowały kapelę w stronę solidnych podstaw rocka. Wielogodzinne improwizacje stanowią bazę, z której wykrawane są najnowsze utwory.
Rok 2009 rozpoczął się od zebrania megatotala. Praca nad przygotowaniem płyty zostaje uwieńczona dziś. Oficjalna premiera krążka odbędzie się w Warszawie w Karma Coffee o godzinie 20:00 (wjazd free). A u nas już teraz :)

Krążek został nagrany w składzie:
Jakub Starzyński (bas)
Rafał Żukowski (g)
Michał Stefaniak (śpiew, g)
Mateusz Banasiuk (dr)

Spis utworów:
1. Last Journey
2. Myself
3. 1000 Jumbo jetów
4. Last Journey remix

Gra Pozorów – Gra pozorów. Kup tę płytę w MegaTunes!