Mocna rzecz. Prawdziwi zabójcy ciszy. Hardrockowy skład skutecznie zagłuszający szarą rzeczywistość. Od pierwszej chwili, od pierwszych dźwięków maszyneria rusza ostro do przodu i nie odpuszcza aż do końca.

megasp0018_killingsilence_page

Płyta zaczyna się energetycznym Nigdy nie wiesz, by zaraz potem zaskoczyć dołującym, kontestującym rzeczywistość tytułowym utworem Wariatkowo. Chwilę potem otwiera się Przestrzeń – dosłownie i w przenośni. Muzyka nabiera lotności, ale nie traci energii i pazura. I wreszcie Jeszcze raz – najlżejszy, najbardziej melodyjny utwór, zdecydowanie najbardziej łapiący za ucho. Pomimo różnorodności klimatów, przez jakie prowadzi nas Killing Silence, płyta nie traci na spójności dzięki zdecydowanemu brzmieniu i wyrazistej wizji.

Killing Silence to młody, zarówno pod względem wieku jak i stażu, skład rockowy z Wołomina i okolic. Zespół czerpie inspiracje z różnych źródeł i to zróżnicowanie wyraźnie słychać w ich muzyce.
Początki kapeli to okolice marca 2008 roku, kiedy to Ezzy, Konek, Pecu, Grzess i Lorenzo zaczęli spotykać się na wspólnym muzykowaniu. Doświadczenia wyniesione z innych składów dość szybko zaowocowały autorskimi kompozycjami. Intensywne prace nad materiałem sprawiły, że już po miesiącu istnienia Killing Silence zadebiutowali na scenie.
Kolejne miesiące stały pod znakiem licznych koncertów i ciągłego procesu twórczego. Z czasem pojawiły się pierwsze sukcesy. Zespół zdobył wyróżnienie na festiwalu GAPA 2008 i możliwość występu na finale w warszawskiej Stodole, zajął też drugie miejsce w powiatowym przeglądzie zespołów muzycznych Prowincja 2008 w Kobyłce. W tym samym czasie kapela własnym sumptem wydała demo zawierające cztery utwory zarejestrowane w wołomińskim studiu New Project Production.

Ostatnim (dotychczas) sukcesem Killing Silence jest zdobycie megatotala i możliwość profesjonalnego wydania swoich utworów. Ta chwila nadeszła dziś. WARIATKOWO oficjalnie zaprezentowane zostanie w warszawskim klubie Neo (start 19:00, wjazd 8 PLN). Zespołowi towarzyszyć będą dwie inne megatotalowe kapele: Asspirine, którzy płytę wydadzą lada chwila i Skowyt, którzy premierę mają już za sobą.
Więcej aktualności o działaniach Killing Silence na ich stronie internetowej.

Płyta nagrana w składzie:
Wojciech Ezzat (śpiew)
Maciej Konecki (g)
Rafał Tulwin (g)
Krzysztof Myśliwiec (bas)
Grzegorz Borkowski (dr)

Spis utworów:
1. Nigdy nie wiesz
2. Wariatkowo
3. Przestrzeń
4. Jeszcze raz

Killing Silence – Wariatkowo. Kup tę płytę w MegaTunes!