Dziś na festiwalu Cinergia w Łodzi zagra Gra Pozorów. Ich koncert poprzedzi projekcję filmu Jacka Borcucha WSZYSTKO CO KOCHAM – polskiego kandydata do Oscara. Perkusista Gry Pozorów – Mateusz Banasiuk gra w filmie perkusistę zespołu. Dziś w kinie Charlie razem z innym członkiem filmowej kapeli – Igorem Obłozą czyli Diabłem wykonają piosenkę otwierającą Wszystko co kocham. Bilety na koncert można kupić “za ile się chce” na eventoid.pl!

Bilety na koncert w dowolnej cenie można nabywać za pośrednictwem serwisu eventoid.pl. Pieniądze zebrane tą drogą zostaną przekazane zespołowi. Wejściówki będą do nabycia również przed występem w kasie, ale wpływy z tej sprzedaży pójdą na pokrycie kosztów organizacji koncertu.

Jeśli więc uważasz, że Gra Pozorów gra świetnie i wybierasz się na ten koncert, zapłać zespołowi adekwatnie do tego, jak go cenisz!

Podczas koncertu w kinie Charlie w Łodzi Gra Pozorów po raz pierwszy wystąpi z nowym basistą.

Gra Pozorów to dwie gitary, klawisze, bas i perkusja grające wypadkową najważniejszych stylów gitarowego grania ostatniego ćwierćwiecza: od punka, przez grunge do britpop aż po najnowszą falę rocka. Brzmienie zespołu jest oparte na melodyjnych gitarowych motywach, dynamicznej perkusji i jednobarwnym, ale intrygującym wokalu. Zespół swoją muzykę określa mianem retrock – stylistycznie czerpiącą ze współczesności, ale brzmieniowo cofniętą o 15-20 lat.

Gra Pozorów działa od 2001 roku, musiało jednak minąć aż pięć lat zanim zespół ukształtował skład i odkrył swoją muzyczną drogę. Grupa ma na koncie trzy EPki oraz około 100 koncertów, między innymi na Opener Festiwal, Yach Film Festiwal, w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Utwór Casting na przyjaciela znalazł się na składance Piotra Kaczkowskiego MINIMAX PL 5.

Pod koniec 2009 roku Gra Pozorów wydała EPkę sfinansowaną przez społeczność MegaTotal.pl! Płyta zawiera znakomitą, pop-rockową muzykę z nowofalowymi inklinacjami. Zespół udowodnił na niej, iż ma wyjątkowy dar komponowania dynamicznych, wpadających w ucho piosenek niczym grupa New Order, której wpływ na Grę Pozorów słychać bardzo wyraźnie.

Mateusz Banasiuk i Kuba Starzyński wystąpili w filmie Jacka Borcucha WSZYSTKO CO KOCHAM, który jest polskim kandydatem do Oscara. Koncert Gry Pozorów poprzedzi projekcję tego filmu podczas festiwalu CINERGIA 2010.

WSZYSTKO CO KOCHAM to historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu. Janek, wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. Konflikt między ich rodzinami sprawi, że rodzące się uczucie zostanie wystawione na próbę…
W tle przetacza się Wielka Historia, a na pierwszym planie – eksplozja młodości, muzyka, pierwsza miłość, pierwszy bunt, głód życia, seks… Wszystko, co najpiękniejsze. Młodzieńczy, idealistyczny świat zderzony zostanie z bezwzględną rzeczywistością, a bohaterowie będą musieli podjąć trudne decyzje, kładąc na szali miłość i przyjaźń…
Jest taki czas, niezbyt długi, w życiu człowieka, w którym nie jest się już dzieckiem, ale jeszcze nie przestąpiło się progu dorosłości. Czas, kiedy wszystko zdarza się po raz pierwszy. Pierwsze wino, pierwsze rozczarowanie, pierwszy bunt, pierwsza miłość… Czas wypełniony po brzegi nadzieją i marzeniami.
to historia chłopca, jego rodziny i przyjaciół, którym lata młodości przypadły w Polsce na początek lat osiemdziesiątych. W tle przetacza się Wielka Historia – manifestacje i strajki, wprowadzenie stanu wojennego, a na pierwszym planie – głód życia, radość młodości, muzyka, seks i gwałtowna pierwsza miłość, wszystko, co najpiękniejsze. W warstwie wizualnej i muzycznej film zbliża się do realizmu tamtego czasu – przeboje polskiego punk rocka odtwarzają specyficzny klimat rzeczywistości sprzed lat trzydziestu i umożliwiają widzowi zrozumienie świata, który minął oraz ludzi, którzy w nim żyli.
(Jacek Borcuch)
Czas trwania filmu: 91 minut