Dziś na festiwalu Cinergia w Łodzi zagra terenNowy.live. Otwarty kolektyw twórców zaimprowizuje ścieżkę dźwiękową do filmu Estebana Sapira La Antena. Bilety na koncert można kupić „za ile się chce” na eventoid.pl!

ANTENA to niepowtarzalny, niezwykły, surrealistyczny, wysmakowany wizualnie niemy film, odwołujący się do niemieckiego ekspresjonizmu filmowego, zwłaszcza do dzieł Fritza Langa i Friedricha Murnaua. Choć czerpie przede wszystkim z tradycji kina niemego, używa również nowoczesnych elementów języka kina, łącząc np. grafikę z animacją. Jednym z istotnych bohaterów filmu jest samo słowo.

Miasto bez Głosu rządzone jest przez Pana TV, który odebrał mieszkańcom głos i przejął całkowitą kontrolę nad każdym wypowiadanym słowem oraz każdym przedstawianym obrazem. Zmusił ich do żywienia się wyłącznie żywnością jego własnej produkcji – TELE-POKARMEM. Pan TV to nie tyle monopolista, ile personifikacja zła i totalitaryzmu. W tajemnicy pracuje nad hipnotyzującym urządzeniem, które ma mu pomóc w zawładnięciu umysłami obywateli. Wśród mieszkańców miasta znajdzie się jednak kilku śmiałków, którzy postanowią pokrzyżować jego plany. To niewątpliwie jeden z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat.

Czas trwania: 99 minut

W działaniach terenNowego.live w różnych konfiguracjach uczestniczy w sumie 17 osób. Podczas festiwalu Cinergia kolektyw wystąpi w składzie: KrzysztOFF Skain May (głos), Monika Wierzbicka (głos), Andrzej “Amok” Turczynowicz (gitara), Paweł Sky (bęben), Krzysztof “Hey Joe” Nieporęcki (sample + szumy), Grzegorz Szyma (instrumenty klawiszowe), Anna Janczur (głos), Zaczarowany Ołówek (misa tybetańska + wokal), Max (wokal + patyczki), Mateo Dobrowolski (mazowiecki bęben obręczowy + harmonijka ustna i, Adam Słupczyński (tabla).