Kilka dni po premierze płyty i koncercie, Gra Pozorów przysłała nam relację plus foto dokumentujące ten wieczór. Od razu widać, że było miło i to nie tylko pozornie ;)

Premierę chcieliśmy zorganizować w wyjątkowym miejscu, rozważaliśmy pożyczenie agregatu i zagranie nad Wisłą, albo zrobienie flashmoba przed metrem centrum (przy pomocy wielu ludzi w sekundę rozstawić sprzęt, zagrać, a potem w sekundę go zwinąć). Jednak nasza znajoma, stała bywalczyni klimatycznej kawiarni Karma na Placu Zbawiciela w Warszawie podsunęła nam pomysł zagrania właśnie tam.

Kawiarnia Karma to na co dzień ciche i przytulne miejsce zapełnione zaczytanymi osobami wychylającymi w spokoju zawartość swojej filiżanki/kubka/szklanki. Lubimy takie miejsca. Lubimy grywać w nietypowych, nieprzywykłych do koncertów miejscach, dlatego od razu przyjęliśmy propozycję.

Kuba Dąbrowski, autor okładki naszego singla stworzył na okazję premiery wspaniały plakat przestawiający usypanego z ziarenek kawy gołębia – nawiązującego do sceny z okładki.

W ciągu tygodnia mini-promocji koncertu na facebooku liczba potwierdzonych gości niebezpiecznie zbliżyła się do granicy pojemności Karmy, dlatego ograniczyliśmy działania medialne (liczba gości jednak – ku naszemu zadowoleniu rosła).

Dzień przed premierą zima przypomniała sobie o naszej części Europy, przykręciła temperaturę oraz sypnęła śniegiem malując Warszawę na dominujący kolor z naszej okładki – czyli biały. Dzięki zima, to miły gest!
W piątek, 18 grudnia – w dzień premiery zaobserwowaliśmy ciekawą przemianę w członkach zespołu. Często przed koncertami docieraliśmy do klubów w ostatnim momencie, tego dnia jednak udało nam się pojawić odpowiednio wcześniej, by wszystko dokładnie przygotować.

Kiedy po 20 zaczynaliśmy koncert kawiarnia była już pełna i powoli zaczynała się przepełniać, co było bardzo miłe zważywszy na siarczysty mróz na ulicach, tego wieczora.

Na okazję premiery przygotowaliśmy set 12 lub 14 piosenek na który składały się starsze utwory z naszych EP, kawałki z singla oraz 3 nowe utwory stworzone w rozszerzonym składzie – z klawiszem. Koncert trwał nieco ponad godzinę, publiczność miło i żywiołowo reagowała na piosenki. Publiczności dziękujemy :)

“Gra Pozorów, 1000 Jumbo jetów z koncertu premierowego z kawiarni Karma 18 grudnia 2009. Autor nagrania Michał Ługowski.”

Po koncercie nastąpił atak z widowni na scenę. Pozbawiono nas kilkudziesięciu świeżych, pachnących drukarnią płyt, które musieliśmy pozbawić ładnych szeleszczących opakowań by podpisać się na nich.

Po małym afterku w zaufanym gronie, grubo po północy rozeszliśmy się po skrzypiącym śniegu do domów.

Dzięki dla wszystkich którzy zajrzeli na premierę. W szczególności: Michałowi Dąbrowskiemu za okładkę płyty, plakat, wizualizację, Izabeli Klockowskiej za kontakt w Karmie, Michałowi Witczakowi za pomoc ze sprzętem, Szczeblowi z zespołu Peryferia za pożyczenie backline, Michałowi Ługowskiemu i Marcinowi Połeć za fotorelację, obsłudze kawiarni Karma za miłą atmosferę.

gra pozorów