Przed 20. laty ukazał się najwybitniejszy album zespołu, który przedefiniował na nowo granice muzycznych poszukiwań dla metalu i hardcore. W epoce dość przewidywalnego grunge rocka Helmet zaproponował zupełnie inne, otwarte podejście do ostrego grania. Precyzyjnie wycięta, ale podana w zakręconych podziałach ściana riffów zainteresowała poszukujących czegoś nowego fanów a albumy Meantime i Betty zrodziły setki naśladowców. Już 13.09 Helmet wykona Betty na żywo w stołecznej Hydrozagadce! Mamy patronat i 2. podwójne zaproszenia na ten koncert!

Helmet w Hydrozagadce!

Page Hamilton, założyciel Helmeta jest muzykiem o zainteresowaniach wszechstronnych. Oprócz szacunku dla amerykańskiej sceny hardcorowej, jak Minor Threat, a z drugiej strony klasyków pokroju Bartoka ma za sobą lata zgłębiania jazzowej gitary w Manhattan School Of Music, czy staż w awangardowych zespołach stolicy wschodniego wybrzeża.  W 1989 dał wyraz wielu swym pasjom i utworzył grupę Helmet, której drugi już album Meantime uzyskał aplauz krytyków i publiczności oraz miano złotej płyty. Kolejny zaś album, Betty postawił grupę na dobre w gronie niełatwych do prostego zaszufladkowania klasyków metalu. Jednakże termin “metal” nie do końca oddaje duszę tego zespołu.

Już w sobotę 13 września w ramach europejskiej trasy koncertowej Helmet wykona na żywo Betty w Hydrozagadce. Fani zespołu mogą jednak być spokojni o muzykę z pozostałych albumów. Będą również największe hity. Wśród nich zapewne numery z najnowszych trzech płyt, w tym wydanego w w 2010 roku albumu Seeing Eye Dog.

Konkurs!

Jeśli chcesz zdobyć jedno z 2. podwójnych zaproszeń na warszawski koncert Helmet napisz nam jaki jest Twój ulubiony numer tej kapeli uzasadniając to jednym zdaniem. Adres: konkurs@megatotal.pl, a termin przesyłania odpowiedzi to wtorek, 9 września! Pamiętaj, że bierzemy pod uwagę zgłoszenia od osób posiadających konto na portalu MegaTotal.pl :) Podaj też od razu swoje nazwisko.

Helmet w Hydrozagadce

Szczegóły koncertu

Data: 13.09, sobota

Miejsce: Hydrozagadka/Warszawa

Start: 19:00

Bilety: 59/69 zł

Bilety do nabycia w: Eventim, Ticketpro, Ebilet.

Bilety kolekcjonerskie: pwevents.pl, Hydrozagadka, Ticketclub