W latach 80, zaistniała fala wywodzących się z nurtu post punka wykonawców, pragnących nadać muzyce pop nieco szlachetniejszego blasku, oddalając ją tym samym od dyskotekowych parkietów. Obok The The, Talk Talk czy Aztec Camera pojawił się Red Box, przedsięwzięcie kompozytora i wokalisty Simona Toulsona-Clarke’a. Zaczarowali oni Europę takimi hitami jak Chenko czy For America. Teraz w odmienionym, gitarowym obliczu zagrają między 7. a 10. listopada w Poznaniu, Szczecinie i Krakowie, a my mamy konkurs i zaproszenia na te koncerty!

Plakat trasy koncertowej Red Box

Ponieważ byliśmy obecni na łódzkim koncercie Red Box w marcu bieżącego roku wiemy jak doskonale ta nowa – mniej elektroniczna, a bardziej bliska rockowym balladom odsłona Red Box sprawdza się w kontakcie z publicznością. Oto zresztą fragment tego występu. Tak w Łodzi zabrzmiało słynne Chenko:

Toulson-Clarke jest nie tylko wyjątkowym kompozytorem i aranżerem, potrafiącym stworzyć małą symfonię z bardzo ograniczonego instrumentarium. To również niesamowicie kontaktowy artysta, ceniący szczególnie publiczność z naszego kraju:  - Zawsze jesteśmy zadowoleni z wizyty w Polsce. Nasi fani są dla nas bardzo, bardzo  uprzejmi i serdeczni. W przeciwieństwie do niektórych europejskich krajów, gdzie zdarzają się głośne rozmowy podczas naszych występów; szczególnie przeszkadzające, gdy gramy najcichsze utwory. Polscy słuchacze pozostają zaangażowani podczas całego koncertu. I są bardzo lojalni. Uważnie wsłuchujecie się w nowe utwory jak i w te starsze, ulubione kawałki. (…) – Naszym zdaniem absorbujecie muzykę jak gąbka i jesteśmy pewni, że Red Box to nie jedyny zespół z Wielkiej Brytanii, który to dostrzegł. Wszyscy w zespole nie możemy się doczekać, by ponownie dla Was zagrać! – kończy muzyk.

A przyjść na koncerty będzie tym bardziej warto, że Red Box zaprezentują na nich muzykę z zapowiadanej na 2015 rok nowej płyty zespołu!

Red Box na żywo

KONKURS!

Mamy aż 9. podwójnych wejściówek na koncerty Red Box. Po 3. na każdy z koncertów (7.11 w Poznaniu, 9.11 w Szczecinie i 10.11 w Krakowie). Aby wygrać jedną z nich wystarczy mieć lub założyć konto na MegaTotal.pl, a potem pisząc na konkurs@megatotal.pl po prostu jak najbardziej przekonująco uzasadnić dlaczego podwójne zaproszenie powinno znaleźć się w Twoich rękach :) Podaj też jedno z 3 miast. Konkurs trwa do 21. września!

Szczegóły koncertów:

Poznań, 7 listopada 2014 r. (piątek), Klub Blue Note, ul. Kościuszki 79, godz. 19:00;
Szczecin,
9 listopada 2014 r. (niedziela), Klub Lulu, ul. Partyzantów 2, godz. 18:00;
Kraków,
10 listopada 2014 r. (poniedziałek), Klub Rotunda, ul. Oleandry 1, godz. 19:00.

Bilety w internecie:
W cenach: 59 zł do dn. 30 września, 69 zł do dn. 6 listopada i 80 zł w dniu każdego z koncertów można nabyć na portalach: Ticketpro.pl, bilety24.pl. bilety.fm.

Bilety stacjonarnie:
EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN na terenie całego kraju oraz w kasach:
Centrum Informacji Miejskiej w Poznaniu (ul. Ratajczaka 44, tel. 61 851 96 45)
Klub Blue Note (Poznań, ul. Kościuszki 79, tel. 61 851 04 08)
Klub Rotunda (Kraków, ul. Oleandry 1, tel. 12 633 35 38)
Kasa Filmotechniki (Kraków, Rynek Główny 9, 12 422 89 45).

Organizator:
Agencja Artystyczna MONOLIT, www.monolitart.com.pl, +48 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl

Zdjęcia: Red Box press